'Baš me zanima što bi se dogodilo da smo mi upali na njihov trening. Igrači su to doživjeli kao pokušaj izbacivanja iz takta prije važne utakmice', kazao je ljutiti Olsson za švedski internetski portal Sportexpressen.se.
Švedski trening prekinuli su povici i zvižduk kada je Goluža primijećen na tribini.
'Bilo ga je dosta teško uočiti jer je sjedio na mjestu gdje nije bilo svijetla', kazao je švedski kapetan Kim Andersson.
'Prvo smo pokušali reći zaštitarima da ga izbace van, no onda se on pokušao izvući na dijalog', dodao je Olson koji je kazao da je s Golužom bio još netko iz hrvatskog stručnog tima, no nije naveo ime te osobe.
Za razliku od treninga nogometnih reprezentacija, rukometaši nemaju trening zatvoren za javnost. Bilo tko može sjediti u gledalištu i pratiti treninge jer se vrata ne zaključavaju.
'Nema pisanog pravila ili zabrane, ali ne mislite li da nije u redu otići na trening momčadi protiv koje vas sutradan čeka važna utakmica i to na Svjetskom prvenstvu?Mi nikada ne bi otišli na njihov trening. Da je Goluža čak i tražio dozvolu, mi bi to, naravno, odbili', kazao je Olsson.
Novinari istog portala navečer su 'ulovili' Golužu i pitali ga zašto je špijunirao njihov trening.
'Slučajno sam se zatekao tamo. Čekao sam sina kako bih mu dao ulaznicu za utakmicu sa Španjolskom. Zašto bi špijunirali Švedsku? Ionako sve znamo', kazao im je Goluža.
A nakon što smo vidjeli jučerašnju spektakularnu igru protiv Španjolske, postavlja se pitanje može li izvrsna i jaka Švedska pobijediti Hrvatsku kakvu smo vidjeli jučer i gdje to vrebaju opasnosti po 'kauboje' od četverostrukih svjetskih i europskih prvaka....
Hrvatska i Švedska na službenim su se natjecanjima u posljednjih desetak godina susretale šest puta, posljednji put na Svjetskom prvenstvu u Tunisu 2005. kada smo ih u skupini pobijedili 28:27.
Najbolji švedski igrači su Kim Anderson koji igra u njemačkom Kielu, te lijevo krilo Jonas Kallman koji igra u najboljoj momčadi svijeta, španjolskom Ciudad Realu. Izbornik Ola Lindren ozbiljno će računati i na Oscara Carlena i Marcusa Ahlma.
Iako su 'zlatno doba' švedskog rukometa definitivno bile 90-te (od 1986. do 2001. sedam puta u polufinalu SP, dvaput svjetski prvaci, četiri puta europski prvaci, dvaput u olimpijskim finalima), ovoj današnjoj, pomlađenoj momčadi minus možda može biti nedostatak iskustva igranja utakmica na velikim natjecanjima. No, Šveđani su sve samo ne bezopasna momčad, kompaktni i uigrani su i u obrani i u napadu, a prednost im je i to što su nakon pobjede nad Španjolskom, za razliku od naših rukometaša, imali dan odmora.
Sve u svemu danas nas u Spaladium Areni očekuje novi spektakl.