'Nesretno smo ispali, igrali smo bolji nogomet i imali bolje prilike'

Novo je gorko razočaranje Claudio Ranieri sa svojim nogometašima doživio ispavši od Marseillea u osmini finala Lige prvaka nakon 2-1 domaće pobjede na San Siru. U prvoj utakmici Francuzi su slavili 1-0...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

''Ovo nesretno ispadanje savršeno zrcali našu sezonu. Vjerojatno smo igrali bolji nogomet od Marseillea u ovih 180 minuta i imali bolje prilike, ali dva gola koja smo primili u sudačkim nadoknadama koštali su nas ispadanja'', podsjetio je Ranieri također na pogodak Andrea Ayewa po isteku 90. minute u prvom srazu prije tri tjedna na Velodromeu.

''U istih smo tih 180 minuta našim suparnicima dopustili tri udarca u okvir gola. Primili smo dva pogotka. No, pobjeđuje momčad koja zabija. Zato čestitam Marseilleu na prolasku u četvrtfinale.''

''Mi nismo mogli dati više no što smo večeras dali. Bili smo dobri u prvih 20 minuta, potom malo stali. Nismo dolazili u prilike odigravati okomite lopte na naše napadače. U drugom sam poluvremenu zatražio od Wesleyja Sneijdera da više djeluje u ulozi ofenzivnoga veznog igrača. Onda mi se ozlijedio.''

''Sve u svemu, šteta. Dali smo od sebe sve što smo mogli'', završio je turobni Talijan, dok je Didier Deschamps, trener gostiju koji je 2004. godine vodio Monaco sve do finala Lige prvaka, rekao:

''Postigli smo uistinu nešto izvanredno. Igrači su znali što im je činiti. Bila je to komplicirana utakmica, pomalo i prezatvorena, u kojoj nismo imali naročitih prilika. Mogli smo bolje igrati u napadu, no Löic Remy danas nije bio raspoložen.''

''Ponavljam još jednom, za nas je ovo izvanredan uspjeh. Inter je i dalje velika momčad a mi smo mali, tako da je ovo golema satisfakcija. Nakon nekih teških trenutaka u Le Championnatu, noćas je vrijeme za radost i slavlje'', rekao je Deschamps nakon što je Marseille doveo u prvi četvrtfinale Lige prvaka od davne 1993. godine, kada je moćni francuski klub pod vodstvom Raymonda Goethalsa osvojio naslov europskog prvaka.

Deschamps je bio kapetan te momčadi. (TS)