Hat-trick Velšanina

Real razbio Valladolid, Bale odigrao najbolju utakmicu dosad!

Nije bilo ozlijeđenog Cristiana Ronalda, ali Real Madridu to u 15. kolu Primere nije naštetilo jer je imao sjajnog Garetha Balea. Velšanin je hat-trickom predvodio ''kraljevski klub'' do domaće pobjede protiv Valladolida (4-0)…

Vratila se na taj način momčad Carla Ancelottija na tri boda zaostatka za gradskim rivalom Atleticom. Tri boda više od Reala ima i Barcelona, ali Katalonci tek moraju odigrati utakmicu 15. kola.

U 33. je minuti Angel di Maria pucao s lijeve strane, gostujući golman Diego Marino je odbio loptu, a Bale ju je glavom pospremio u mrežu. Samo tri minute kasnije bivši je nogometaš Tottenhama s desne strane nabacio za Karima Benzemu, a Francuz je izbjegao zaleđe i glavom povećao vodstvo Reala.

U 64. je minuti Bale pokrenuo još jednu akciju, na lijevoj je strani proigrao Marcela, ovaj je ubacio loptu pred gola, a gostujući ju je branič Carlos Pena nespretno odbio. Bale ju je spremno dočekao i zabio s desetak metara. Ni s time se, međutim, nije zadovoljio, pa je u 89. minuti zaključio kontranapad na asistenciju Marcela.

Unatoč brojnim upitnicima koji su pratili njegov dolazak iz Tottenhama i kritikama nakon prvih nastupa u dresu Reala, Bale danas na kontu ima sedam golova i isto toliko asistencija u samo devet utakmica u Primeri!

Recimo da je hrvatski nogometaš Luka Modrić odigrao svih 90 minuta u Realovom dresu. (TS)