Ne piše im se dobro?

Podatak koji će itekako zabrinuti Real: Kad igraju s Atleticom...

Kakav god bio ishod finala Lige prvaka, 24. svibnja u Lisabonu, sigurno je da će Španjolska po 14. put u povijesti dobiti europskog prvaka.

Na Luzu će se sudariti madridski rivali Atletico i Real što će biti prvi gradski derbi u povijesti Kupa/Lige prvaka. Osim toga, bit će to drugi španjolski okršaj u finalu ovog natjecanja. Prije 14 godina Real je u Parizu svladao Valenciju s 3:0 golovima Morientesa, McManamana i Raula.

Chelsea nokautiran: Atletico okrenuo za veliki sudar s Realom!

Španjolski su klubovi dosad osvojili 13 naslova europskog prvaka: Real je devet puta bio na tronu, a Barcelona četiri puta. Kraljevski klub će, dakle, u Lisabonu loviti svoju desetu krunu, a Atletico prvu. Jedini je put u finalu bio prije 40 godina kada je poražen od Bayerna s čak 4:0.

Spomenimo i da su se Real i Atletico dosad pet puta sudarili u finalu domaćeg Kupa kralja, a zanimljivo je da je Atletico pritom slavio četiri puta. Posljednji put lani kada je bio bolji nakon produžetaka s 2:1.