Hrvati tresu mreže

'Hrvatska subota' - nakon Jelavića golove postigla još četvorica reprezentativaca

U subotu se nastavilo odigravanje utakmica 1. kola njemačkog nogometnog DFB Pokala, a u strijelce su se upisala i dvojica hrvatskih nogometaša.

Mladen Petrić je 73. minuti utakmice protiv Oldenburga postigao pogodak za HSV, a taj gol je donio prolaz njegovom klubu. Slavio je njemački prvoligaš s 2-1. Ivo Iličević je, pak, postigao prvi pogodak na utakmici Dynamo Berlin - Kaiserslautern (0-3), gdje je njegova momčad elegantno prošla dalje.

S druge strane, Ivan Klasnić i Vedran Ćorluka postigli su golove na prijateljskim utakmicama svojih klubova. Ivan Klasnić bio je prvo ime prijateljske utakmice između njegovoga Boltona i engleskog petoligaša Newport Countyja. Bolton je pobijedio 3-1, a Klasnić je postigao dva pogotka.

Vedra Ćorluka je postigao pogodak za Tottenham na utakmici protiv Brighton Hove Albiona u kojoj su Spursi slavili s 3-2. Hrvatski obrambeni igrač je zabio u pretposljednjoj minuti prvog dijela za tadašnjih 2-1 Tottenhama.