Spektakularan kraj SP-a

Pogledajte kako je Usain Bolt sa štafetom srušio svjetski rekord

Usain Bolt i njegovi kolege iz jamajkanske štafete 4x100 metara na pravi su način zaključili atletsko prvenstvo u Daeguu.

Posljednja disciplina SP-a uvijek je šlager ovog natjecanja, a brzi Jamajkanci su se potrudili da tako bude i ovaj put. Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake i Usain Bolt su 4x100 metara istrčali s vremenom 37.04 što je za 6 stotinki brže vrijeme od onoga što ga je jamajkanska štafeta postavila na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine.

Drugo mjesto na ovoj utrci osvojila je štafeta Francuske, a broncu su osvojili sprinteri sa Svetog Kittsa i Nevisa. Američka štafeta već pomalo tradicionalno nije završila utrku, a ovaj put su prilikom posljednje izmjene Darvisu Pattonu zasmetali britanski atletičari.