Sve u prvih 45 minuta

VIDEO Pogledajte pogotke Hajduka u uvjerljivoj predstavi: Livaja načeo Goricu, Pukštas dokrajčio

Hajduk je nadigrao Goricu i slavio s 0:3 na gostovanju u Turopolju u sklopu 26. kola SuperSport HNL-a.

Marko Livaja (Foto: Goran Mehek/Cropix)

Nogometaši Hajduka vratili su se na vrh prvoligaške ljestvice nakon što su u susretu 26. kola HNL-a pobijedili Goricu u gostima s 0:3.

Kompletni su posao Splićani obavili u prvom poluvremenu kada su postigli tri pogotka. Sve je počelo golom Marka Livaje u 22. minuti, a nastavljeno je pogocima Yassine Benrahoua u 31. te Rokasa Pukštasa u 42. minuti.

Luka Pratljačić Srbin porazio najboljeg hrvatskog teškaša: Pratljačić ispao u osmini finala kvalifikacijskog turnira za OI divider

Strijelac prvog gola bio je Livaja u 22. minuti, najviši je bio u skoku nakon kornera Benrahoua. Samo devet minuta kasnije Francuz je asistenciji dodao i pogodak. Mikanović je ubacio s desnog krila, Krizmanić je odbio loptu, ali ona je sjela točno na nogu Benrahou koji trese mrežu.

Točku na ''i'' stavio je mladi Amerikanac Pukštas koji se iskoristio pogrešku domaćeg vratara Banića. U zračnom duelu nadvisio je golmana i poslao loptu u praznu mrežu.