Pogledajte spornu situaciju

VIDEO Englezi bjesne zbog spornog penala, Ivan Bebek bio je u VAR sobi: "Ovo je smijurija"

Iskusni hrvatski sudac Ivan Bebek bio je u VAR sobi na utakmici Lige prvaka.

PSG - Newcastle (Foto: Afp)

Vuku se repovi nakon utakmice Lige prvaka između PSG-a i Newcastlea, koja je okončana podjelom bodova (1:1).

Englezi su hrabro izašli na Park prinčeva te već u 24. minuti iskoristili svoju priliku, izvana je opalio Miguel Almiron, a kratko odbijenu loptu Donnarumme u mrežu je pospremio Alexander Isak.

Luka Ivanušec VIDEO Ivanušec ušao pa namjestio pogodak: Trebalo mu je samo sedam minuta divider

Parižani su dominirali cijelo drugo poluvrijeme, opsjedali su gostujuća vrata, a samo tri velike prilike promašio je mladi Bradley Barcola. Ipak svi ti promašaji nisu im došli na naplatu, dapače pred sam kraj susreta dobili su kazneni udarac nakon što je Valentino Livramento igrao rukom.

Iako ga je lopta prvo pogodila u tijelo pa tek onda u ruku, poljski sudac Syzmon Marciniak na poziv VAR sobe, u kojoj su sjedili njegov sunarodnjak Kwiatkowski i Ivan Bebek, koji mu je pomagao, otišao je pogledati spornu situaciju.

Joško Gvardiol VIDEO Pogledajte asistenciju Joška Gvardiola u velikom preokretu Cityja divider

Nakon kraćeg pregleda snimke Poljak je donio odluku koja je sve neugodno iznenadila. Iako UEFA-ine preporuke kažu da se igranje rukom ne sudi ako je lopta prije toga pogodila igrača u tijelo, a posebno kad lopta ne ide prema golu, on je odlučio pokazati na bijelu točku za Parižane.

To je razbjesnilo Engleze, te su sasuli paljbu na Marciniaka jer bi s ta tri boda Newcastle skočio na drugo mjesto skupine smrti u Ligi prvaka.

"Nikad u milijun godina to nije bio jedanaesterac. Dalje smo nego ikad od dosljedne primjene pravila igranja rukom", kazao je Micheal Owen nakon utakmice, a Alan Shearer je dodao:

"Kakva gomila s*anja".

"Neka mi netko objasni kako je ovo jedanaesterac za PSG? Smijurija", poručio je Gary Lineker nakon utakmice.