DERBI KOLA KVALIFIKACIJA

VIDEO Ukrajina i Engleska remizirali u Wroclawu, Harry Kane upisao čudesnu asistenciju

Kvalifikacijska utakmica za Euro 2024. između Ukrajine i Engleske završila je rezultatom 1:1.

Ukrajina - Engleska (Foto: Profimedia)

Svakome po bod pripao je u po mnogima najzanimljivijoj utakmici aktualnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Ukrajina i Engleska odigrale su susret u poljskom Wroclawu, gradu u kojem živi veliki broj Ukrajinaca pa je postao svojevrsna ukrajinska sportska metropola tijekom aktualnog rata. On je završio bez pobjednika, 1:1.

Englezi do ovog susreta monstruozni

Englezi su u susret ušli s maksimalnih 12 boda i gol razlikom 15:1, no ovdje ipak nisu došli do punog plijena. Ukrajina je osvojila bod te je na ukupno sedam boda iz četiri susreta.

Domaći su poveli u 26. minuti preko Arsenalovog Oleksandra Zinchenka, koji je pogodio nakon sjajne akcije u kojoj je sudjelovalo doslovno pola momčadi.

Senzacionalno dodavanje Harryja Kanea

Izjednačenje te ujedno i konačni rezultat postavio je Kyle Walker u 41. minuti, no sva magija ovog pogotka pripada Harryju Kaneu, koji je upisao uistinu spektakularnu asistenciju.

Pogotke Zinchenka i Walkera možete pogledati OVDJE.

Englezi su do kraja susreta bili bliže pogotku, no neki krajnji dojam je kako je neodlučen rezultat ipak najpošteniji.

Večeras će susret ove skupine odigrati Sjeverna Makedonija i Italija. Obje momčadi trenutno imaju tri boda, no Talijani iz dva susreta, a Makedonci iz jednog više. No, Talijani dolazi vrlo motivirani, budući da nisu zaboravili kako su ih Makedonci koštali nastupa na Svjetskom prvenstvu.