Obranila titulu

FOTO Kraljica slaloma: Sjajna Mikaela Shiffrin slavila na Sljemenu!

Na jubilarnom 10. izdanu Snježne kraljice vidjeli smo reprizu utrke od prije dvije godine.

Mikaela Shiffrin pobjednica je slaloma na Sljemenu, jubilarnog 10. izdanja Snježne kraljice!

Aktualna svjetska prvakinja i olimpijska pobjednica u ovoj disciplini dominantno je slavila u petom slalomu sezone Svjetskog kupa, obranivši titulu Snježne kraljice koju je osvojila kad se posljednji put vozilo na Sljemenu (2013. godine).

Shiffrin je u prvoj vožnji bila najbrža unatoč nekoliko pogrešaka, a u drugoj je očitala pravu lekciju konkurenciji odskijavši i elegantno i brzo. Koliko je impresivan bio njen nastup, najbolje govori podatak da je udvostručila prednost ispred drugoplasirane Austrijanke Kathrin Zettel (sa 80 stotinki na 1.68 sekundi).

"Dobro sam se osjećala, zadovoljna sam kako sam skijala. Druga mi je ovo pobjeda na Sljemenu i doista sam sretna jer je konkurencija bila teška. Bila sam malo nervozna, ali bilo je sjajno. Staza je bila doista ledena i to je gotovo nevjerojatno s obzirom kolika je bila temperatura. Moram čestitati organizatorima na sjajno obavljenom poslu", izjavila je netom poslije utrke presretna Shiffrin.

Na pobjedničko postolje popela se, prvi put u karijeri, Norvežanka Nina Loeseth, dok je Tina Maze, zbog koje je došlo dosta navijača iz Slovenije, osvojila peto mjesto.

Ovakvim raspletom Shiffrin je došla u poretku slaloma na samo jedan bod zaostatka za vodećom Fridom Hansdotter koja je danas osvojila četvrto mjesto. Tini Maze, pak, za utjehu što nije dohvatila postolje, ostaje 45 bodova koji će joj dobro doći u lovu na drugi veliki Kristalni globus.

Od četiri hrvatske skijašice koje su nastupile u prvoj vožnji samo je Saša Tršinski uspjela doći do cilja. Zaostala je nešto više od sedam sekundi za Shiffrin, dok su preostale tri Hrvatice (Iva Mišak, Leona Popović, Matilda Šola). Prva vožnja bila je iznimno selektivna i od 68 skijašica sa startne liste njih 25 je odustalo.