Treći na SP-u

Hrvatska potukla Italiju: Fantastične Barakude osvojile broncu!

Hrvatska je pobijedila Italiju 10:8 u utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Barceloni...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Barceloni pobijedivši Italiju sa 10:8. Četvrta je to medalja hrvatske vaterpolske reprezentacije u posljednja četiri Svjetska prvenstva. Bronce u Rimu, Šangaju i sada Barceloni te zlato u Melbourneu 2007. Rezultat za svaku pohvalu i respekt. Momčad Ivice Tucka odigrala je protiv Italije najbolju partiju na SP-u.

Barakude su sjajno otvorile utakmice s dva pogotka Sandra Sukna, ponajboljeg igrača hrvatske reprezentacije na ovom SP-u. Prva četvrtina je završila je s vodstvom Hrvatske od 4:2. U drugoj četvrtini Hrvatska je povisila na, pokazalo se, nedostižnih 8:3.

U trećoj četvrtini suci su donijeli nekoliko kontroverznih odluka. Hrvatska je ostala bez dvojice ponajboljih igrača Sukna i Bušljea, koji su isključeni do kraja utakmice. Međutim, Talijani to nisu uspjeli iskoristiti, smanjili su zaostatak za samo jedan pogodak.

Hrvatska je u posljednju četvrtinu ušla s vodstvom 9:5. Talijani su smanjili na 9:6, no Paulo Obradović dokinuo im je svaku nadu golom za 10:6. Tada je bila jasno da je Hrvatska osvojila broncu. Talijani su do kraja utakmice uspjeli samo ublažiti poraz pa je završilo 10:8.

Za Hrvatsku reprezentaciju svaki po tri pogotka postigli su Sandro Sukno i Maro Joković, a po jedan su dodali Luka Bukić, Fran Paškvalin, Nikša Dobud i Paulo Obradović. Josip Pavić briljirao je na vratima, imao je nekoliko fantastičnih obrana u trenucima kada se utakmica lomila.

Nasljednik Italije na svjetskom tronu bit će poznat večeras nakon finalnog ogleda između Mađarske i Crne Gore.

Tijek utakmice: Hrvatska - Italija 10:8

Četvrta četvrtina 10:8 (1:3)

GOOOL!!! Italija je smanjila na 10:8.

Nova sjajna obrana Pavića.

GOOOL!!! Felugo je smanjio na 10:7.

GOOOL!!! Pauolo Obradović povisio je na 10:6.

GOOOL!!! Peterac za Italiju. Maurizio Felugo siguran je izvođač.

Opet Talijani griješe, lopta za Hrvatsku.

Talijani opet griješe, lopta za Hrvatsku. Talijani su se uspjeli obraniti.

Italija ima igrača više u napadu, ali nije uspjela materijalizirati prednost.

Italija ima igrača više, ali Hrvatska se obranila.

Treća četvrtina 9:5 (1:2)

GOOOL!!! Presciutti je smanjio na 9:5.

Kontra prekršaj, lopta je za Italiju.

GOOOL!!! Maro Joković zabija za 9:4

Nekoliko neuspjelih napad s obje strane.

Talijani u napadu, ali Pavić brani uz pomoć vratnice.

Hrvatska s igračem više nije uspjela poentirati. Ali lopta za Hrvatsku.

Sukno je treći put isključen. Bušlje je dobio crveni karton zbog prigovora. Suci su donijeli nekoliko kontroverznih odluka u korist Italije. Hrvatska do kraja utakmice bez dvaju najboljih igrača.

GOOOL!!! Giorgetti je smanjio na 8:4.

Prekršaj u napadu, lopta za Italiju.

Lopta za Italiju. Još jedna sjajna obrana Pavića.

Druga četvrtina 8:3 (4:1)

GOOOL!!! Maro Joković povisio je na 8:3.

GOOOL!!! Talijani su smanjili na 7:3, strijelac je Giorgetti.

Talijani opet nisu iskoristili igrača više.

Paškvalin je isključen kada je Hrvatska bila u napadu.

Talijani imaju igrača više, no opet se Hrvatska uspjela obraniti.

GOOOL!!! Sukno je povisio na 7:2.

Paškvalin je isključen. Sjajna obrana Pavića, lopta za Hrvatsku.

Lopta za Hrvatsku, no prekršaj u napadu.

GOOOL!!! Nikša Dobud zabio je za 4:2.

Lopta za Hrvatsku. Isključenje. Hrvatska ima igrača više. No, ubrzo su snage izjednačene, ali Hrvatska ima loptu.

GOOOL!!! Prvi napad za Hrvatsku. Maro Joković povisio je na 5:2.

Prva četvrtina 4:2

GOOOL!!! Hrvatska vodi 4:2. Fran Paškvalin je zabio na asistenciju Sukna.

Isključen je Bušlje. Pavić je obranio glavom, lopta za Hrvatsku.

GOOOL!!! Hrvatska s igračem više postiže pogodak za 3:2. Strijelac je Luka Bukić.

GOOOL!!! Talijani imaju igrača više i to koriste. Strijelac je Perez. Izbornik Tucak dobio je žuti karton zbog prigovora.

GOOOL!!! Prvo isključenje na utakmici. Hrvatska ima igrača više. Sukno je ponovno doveo Hrvatsku u vodstvo, sada je 2:1.

Nekoliko neiskorištenih napada s obje strane. U jednom od njih Hrvatska je pogodila gredu.

GOOOL!!! Italija je izjednačila golom Alexa Giorgettija.

GOOOL!!! Hrvatska je povela 1:0 golom Sandra Sukna.