ivičina prva utrka

Svidal slavio i drugi dan zaredom, Kostelić i Zrnčić Dim bez 'ulova'

Norvežanin Svindal nastavio dominirati na početku sezone, Kostelić u svojoj prvoj utrci sezone bez bodova...

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je super-G utrke Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu, dok su hrvatski predstavnici Natko Zrnčić Dim i Ivica Kostelić završila kao 43. i 54.

Natko je za Svindalom zaostao 2.77 sekundi, što mu je bilo dovoljno za 43. poziciju, pa je bio tri mjesta bolje plasiran negoli na jučerašnjem spustu.

Kostelić je u svojoj prvoj utrci sezone imao startni broj 62, a završio je kao 54. s 3.76 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Svindal je u subotu slavio u spustu, a danas je u Lake Louiseu proslavio svoju 27. pobjedu u Svjetskom kupu i pokazao da se potpuno opravio od puknuća Ahilove tetive.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Matthiasu Mayeru (+0.32), a treće Talijanu Peteru Fillu (+0.45).

Svindal vodi u Svjetskom kupu s 207 bodova ispred Filla (140) i Mayera (112).