Slovenci izvukli "nemoguće"

Moćni Nijemci preskočili Kauboje, neviđena sramota Argentinaca

Zanimljivo je bilo ovog utorka poslijepodne na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Francuskoj.

U poslijepodnevnom terminu u utorak je na Svjetskom rukometnom prvenstvu odigrano pet utakmica.

Prva je bila ona između Norveške i Brazila, u sklopu četvrtog kola skupine A. Norvežani su slavili s 39:26 (18:13) i osigurali drugo mjesto, a prvi strijelac u njihovim redovima bio je Sander Sagosen sa sedam golova dok je vratar Bergerud upisao 13 obrana.

Kod Brazilaca bolji od ostalih bili su Alexandro Pozzer i Fabio Chiuffa s po šest pogodaka.

U istoj toj skupini oslabljena Poljska je upisala prvu pobjedu, svladavši Japan s 26:25 (9:11).

Naši susjedi Slovenci nisu uspjeli zadržati stopostotan učinak u skupini B. Remizirali su s Tunisom 28:28 (15:13).

Tunižani su šest minuta prije kraja imali čak pet pogodaka viška (28:23), ali je reprezentacija pod vodstvom Veselina Vujovića uspjela serijom 5:0 doći do boda. Izjednačujući pogodak je postigao Blaž Janc pet sekundi prije kraja utakmice, a to mu je bio šesti gol na utakmici. Najbolji strijelac Slovenije bio je Vid Kavtičnik sa sedam golova, dok je Tunižane sa osam pogodaka predvodio Mosbah Sanai.

Aktualni europski prvak Njemačka je uvjerljivom pobjedom 38:24 (21:13) protiv Saudijske Arabije preuzela vrh skupine C ispred naše reprezentacije zahvaljujući boljoj gol-razlici.

Steffen Fath je kod Nijemaca zabio šest, a Patrick Groetzki, Kai Hafner i Julius Kuhn po pet golova.

Mohammed Al-Zaer s osam pogodaka bio je prvo ime Saudijaca.

Na utakmici Katar - Argentina ispisana je rukometna povijest, u negativnom kontekstu. Katastrofalni Argentinci su u prvom poluvremenu uspjeli postići tek dva (!) pogotka. Konačan rezultat bio je 21:17 za Katar koji je prvi dio dobio s 9:2.