Proboj poput 'rakete'

VIDEO Pogledajte gol sezone: Ovako je zabijao 'pravi Ronaldo' u Barceloni

Nakon poraza od Villarreala i remija u gradskom derbiju s Realom, Atletico je upisao pobjedu na uvijek vrućem gostovanju u San Sebastianu u 8. kolu Primere.

„Atletičari“ su svladali Real Sociedad s 2:0, a golove su postigli Antoine Griezmann u 9. i Ferreira Carrasco Yannick u prvoj minuti sučevog vremena.

Zvijezde Reala 'sprdaju' se s Benitezom: Je li Modrić 'izrauban' i spreman za odlazak?

Nedugo prije drugog gola Atletica dogodila se sporna situacija u šesnaestercu Atletica, kada su igrači Real Sociedada tražili jedanaesterac, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje. O ovoj situaciji sigurno će biti polemike.

Akciju i potez ne samo utakmice i kola, već i dosadašnjeg dijela sezone, napravio je francuski napadač kod prvog gola. Griezmann se poput rakete s centra sjurio prema vratima Reala, prošao je tri igrača i prebacio vratara. Nije slavio pogodak iz respekta prema navijačima svojeg bivšeg kluba.

„Nikada neću slaviti golove protiv kluba koji mi je sve dao“, kazao je Griezmann i objasnio kako je dao gol.

„Kad sam primio loptu, znao sam da moram ići prema golu“, lakonski je kazao kao da je to najjednostavnija stvar na svijetu.

Fantastični pogodak Francuza mnoge je podsjetio na slavni gol „pravog Ronalda“ Valenciji dok je nosio dres Barcelone. Griezmannu je ovo četvrti gol od početka prvenstva. Dva je još zabio Getafeu i jedan Las Palmasu.

S tri osvojena boda na Anoeti Atletico se probio na četvrto mjesto sa 16 bodova.

Celta na drugom mjestu

Nogometaši Celte slavili su u dvoboju 8. kola Primere u gostima kod Villareala (2-1), te su senzacionalno drugi na ljestvici.

Momčad iz Viga još je bez poraza, a do pobjede u Villarealu stigli su pogotkom Nolita u zadnjoj minuti. Real, Celta i Barcelona su na čelu s po 18 bodova, a Celta ima bolju gol-razliku od Katalonaca. Getafe je kod kuće "demolirao" Las Palmas s 4-0. U zadnjem dvoboju Deportivo i Athletic Bilbao su igrali 2-2.