Imao i dvije asistencije

VIDEO Majstor ostaje majstor: Pogledajte sjajan gol Kranjčara

U svom šestom nastupu za slavni škotski klub bivši hrvatski reprezentativac odigrao je odlično.

U utakmici Liga kupa Škotske (službeni naziv Betfred Cup) Rangers je pobijedio Peterhead 5:0.

Igrač utakmice bio je Niko Kranjčar koji je u šestom nastupu za slavni škotski klub postigao drugi zgoditak.

Igrala se 19. minuti utakmice kada je Kranjčar dobio loptu na 18-19 metara, namjestio se i neobranjio pogodio rašlje.

Tim pogotkom Rangersi su prekinuli opsadu gola protiv trećeligaša i nakon toga im se otvorilo.

Postigli su još četiri gola - u 35. (Hill), 48. (autogol), 56. (Hill) i 65. minuti (Dodoo) - od kojih je Kranjčar za dva asistirao.

Poslije razočaravajućeg remija s Hamiltonom pred 50.000 navijača na svom Ibroxu, Rangersi su uspješno apsolvirali i ovu prepreku u Betfred Cupu te ih sada čeka gostovanje kod Dundeeja u sklopu drugog kola škotske Premierlige.