Ma svaka im čast!

VIDEO Senzacionalni petoligaš izborio četvrtfinale FA kupa!

Najljepša su ovosezonska priča najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu.

Epski uspjeh je napravio engleski petoligaš Lincoln probivši se u četvrtfinale FA kupa pobjedom kod Burnleyja s 1:0.

Trenutno 12. klub iz Premierlige kao superveliki favorit dočekao je na svom Turf Mooru vodeću momčad petog ranga natjecanja.

Menadžer domaćih Sean Dyche odmarao je neke od glavnih igrača, ali i s takvim kombiniranim sastavom očekivao se trijumf Burnleyja.

Uputili su ukupno 17 udaraca prema vratima gostiju koji su izdržali sve nalete i onda u 89. minuti šokirali cijeli nogometni svijet. Sean Raggett, 24-godišnji branič, u 89. je minuti bio najprisebniji u šesnaestercu Burnleyja nakon jednog kornera i glavom pogodio za veliko slavlje nekoliko tisuća navijača Lincolna.

Tako se nastavlja najljepša priča ovosezonskog izdanja FA kupa. Lincoln je već eliminirao Ipswich pogotkom igrača kojeg su mu kupili navijači, a onda je u četvrtom kolu šokirao i Brighton & Hove Albion koji je trenutno uz Newcastle glavni favorit za plasman u Premierligu.

Ovo je zbilja povijesni rezultat jer Lincoln je prvi petoligaš koji je izborio nastup u četvrtfinalu još od QPR-a kojemu je to uspjelo 1914. godine.