Umalo šok za Tottenham

VIDEO Nova senzacija u FA kupu: Petoligaš prošao dalje!

Najstarije nogometno natjecanje na svijetu ponovno je pokazalo svoje draži.

Nakon što je Wolverhampton senzacionalno eliminirao Liverpool na Anfieldu, uzbudljivosti nije nedostajalo niti u utakmicama četvrtog kola FA kupa koje su se igrale u kasnijem poslijepodnevnom terminu.

Lincoln City, klub koji se natječe u petom razredu engleskog nogometa i kojem su navijači skupljali novac za dovođenje jednog igrača, uspio je proći novu prepreku. S 3:1 su na domaćem terenu svladali Brighton & Hove Albion, vodeći klub Championshipa koji je trenutno glavni favorit za plasman u Premierligu iduće sezone.

Nakon što su gosti vodili na poluvremenu, Lincoln je u pet minuta nastavka, od 57. (jedanaesterac) do 62. (autogol) preokrenuo i u 85. minuti potvrdio prolaz.

Drugi klub Championshipa, Newcastle, potopljen je na gostovanju kod trećeligaša Oxforda s 3:0.

Tottenham bio na rubu ispadanja

Blizu eliminacije bio je Tottenham, ali je na svom White Hart Laneu prvo uspio postići pogodak u 89. minuti i izjednačiti, a potom i u 97. realizirati potpuni preokret za pobjedu protiv četvrtoligaša Wycombea.

Završilo je 4:3 i to nakon što su gosti imali 0:2 na poluvremenu. Preko Sona i Janssena su Spursi poravnali da bi u 83. minuti uslijedio novi šok kada je Wycombe poveo s 2:3.

Bila je na pomolu senzacija slična onoj kakva se dogodila na Anfieldu, ali je Dele Alli u 89. izjednačio, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade Heung-Min Son zabio za prolazak Spursa.

Svoj posao rutinski su obavili Chelsea (na domaćem terenu sa 4:0 bolji od Brentforda) i Manchester City koji je s 3:0 slavio u južnom Londonu protiv Crystal Palacea.