Koliko vrijedi ovaj naslov?

Manchester United prvak svijeta!

Crveni vragovi uspjeli su okruniti godinu s još jednim naslovom. Nakon osvajanja Premiershipa i Lige prvaka, danas su osvojili i naslov klupskog prvaka svijeta pobjedom u Japanu nad ekvadorskim LDU Quitoom.

Pred 70 tisuća ljudi u Yokohami Manchester je uspio doći do trećeg naslova u 2008. godini. Za razliku od golijade protiv Gambe, pobjeda je ostvarena teško, u tvrdoj utakmici u kojoj je prvak Europe igrao s igračem manje gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

Isključen je bio Nemanja Vidić zbog udaranja laktom jednog igrača Quita.

Južnoamerički prvak nije iskoristio višak igrača, a kazna je stigla u 74. minuti nakon akcije Ronalda i Rooneya. Portugalac je kratkom loptom pronašao Rooneyja koji je loptu poslao u suprotni kut ekvadorskog vratara.

Vidjet ćemo hoće li se još jedan pehar u vitrinama kluba isplatiti momčadi Alexa Fergusona. Daleko putovanje u Japan ih je, po njihovim riječima, jako iscrpilo, a kad se vrate na Otok čeka ih nastavak nemilosrdnog engleskog prvenstva i lovljenje Liverpoola i Chelseaja.

U susretu za treće mjesto nogometaši japanske momčadi Gamba Osaka pobijedili su meksičku Pachucu 1-0. Strijelac pobjedničkog gola bio je Yamazaki u 29. minuti.