Bravo Biliću!

VIDEO Odlični West Ham izbacio Chelsea, Mourinho se "osvetio" Guardioli

U posljednje tri utakmice osmine finala engleskog Liga kupa slavili su domaćini.

West Ham je pobijedio Chelsea 2:1 i plasirao se u četvrtfinale Liga kupa.

Slaven Bilić je na teren poslao najjaču postavu dok je njegov kolega Antonio Conte odmorio neke od glavnih zvijezda i ispao.

Čekićari su poveli u 11. minuti kada je strijelac bio Cheikhou Kouyate, a to vodstvo povećali u 48. (Edmilson Fernandes). West Ham se uspješno branio, njihova obrana je popustila tek u petoj minuti sudačke nadoknade (Gary Cahill je zabio za Chelsea), ali nakon toga nije bilo više vremena za ozbiljniju akciju Bluesa.

Veliki obračun svjetskih mega-trenera u Manchesteru ovaj put je pripao Joseu Mourinhu. Za razliku od nedavnog ogleda u Premierligi i Cityjeva slavlja na Old Traffordu, ovaj put je Manchester United na svom terenu uspio poraziti gradskog rivala, iako je ovaj susret ipak imao manju težinu.

Strijelac pobjedničkog gola bio je Juan Mata u 54. minuti na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

Pep Guardiola je nakon toga u igru uveo Sergija Aguera i Raheema Sterlinga, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

S identičnih 1:0 prolaz među osam najboljih u ovom natjecanju izborio je i Southampton protiv Sunderlanda. Taj dvoboj odlučio je Sofiane Boufal u 66. minuti.