BiH prosula pobjedu

VIDEO Grčka u dramatičnoj završnici poništila golčinu Pjanića, ''osmica'' Belgije

U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. u nedjelju je u skupini H Belgija svladala Estoniju s 8-1, te je zadržala stopostotan učinak.

Sve je bilo riješeno već nakon 25 minuta jer je Belgija vodila sa 3-0. Trostruki strijelac za Belgiju bio je Dries Mertens, dva je zabio Romelu Lukaku, a po jedan su dodali Meunier, Eden Hazard i Carrasco.

U istoj skupini Bosna i Hercegovina je bila blizu pobjede u gostima kod Grčke. Gosti su poveli u 32. minuti. Pjanić je izveo slobodni udarac, a lopta se od stative odbila u vratara Karnezisa i završila u mreži. U nervoznoj utakmici s dva crvena kartona Grčka je izjednačila u petoj minuti sudačke nadokande golom Tzavellasa (90+5).

U skupini A Nizozemska je u gostima dobila Luksemburg s 3-1, te se je bodovno izjednačila sa Švedskom, obje momčadi imaju po 7 bodova. Na vrhu je Francuska sa 10 bodova, koja je u petak svladala Švedsku s 2-1.

Nizozemska je povela golom Robbena u 36. minuti, ali Luksemburg je do kraja poluvremena iznenađujuće došao do poravnanja, a strijelac je bio Maxime Chanot u 44. minuti iz penala. Pobjedu Nizozemcima donio je Memphis Depay pogocima u 58. i 84. minuti.

U istoj skupini Bugarska je pobijedila Bjelorusiju sa 1-0 pogotkom Ivelina Popova (10).

Švicarska je u skupini B zadržala stopostotan učinak pobijedivši Farske otoke s 2-0 golovima Derdiyoka (27) i Lichtsteinera (83). Mađarska je na svom terenu protiv slabašne Andore slavila sa 4-0, a europski prvak Portugal pobijedio je Latviju sa 4-1 uz dva pogotka Cristiana Ronalda.

Skupina A

Francuska - Švedska 2-1 (Pogba 58, Payet 65/ Forsberg 55) - u petak
Bugarska - Bjelorusija 1-0 (Ivelin Popov 10)
Luksemburg - Nizozemska 1-3 (Maxime Chanot 44-pen/ Arjen Robben 36, Memphis Depay 58, 84)