Kvalifikacije za SP

VIDEO Unitedov promašaj spasio Nizozemsku blamaže, stopostotni Švicarci

U kvalifikacijama za nogometno Svjetsko prvenstvo 2018. u nedjelju je u skupini A Nizozemska u gostima dobila Luksemburg s 3-1.

Nizozemska se tom pobjedom bodovno izjednačila sa Švedskom, obje momčadi imaju po sedam bodova. Na vrhu je Francuska s deset bodova bodova, koja je u petak svladala Švedsku sa 2-1

Nizozemska je povela golom Robbena u 36. minuti, ali Luksemburg je do kraja poluvremena iznenađujuće došao do poravnanja, a strijelac je bio Maxime Chanot u 44. minuti iz penala. Pobjedu Nizozemcima donio je Memphis Depay pogocima u 58. i 84. minuti.

U istoj skupini Bugarska je pobijedila Bjelorusiju sa 1-0 pogotkom Ivelina Popova (10).

Švicarska je u skupini B zadržala stopostotan učinak pobijedivši Farske otoke s 2-0 golovima Derdiyoka (27) i Lichtsteinera (83). Mađarska je na svom terenu protiv slabašne Andore slavila s 4-0

U skupini H Cipar je očekivano dobio Gibraltar s 3-1.