Kontroverze u Madridu

VIDEO Četiri gola Ronalda, dva sumnjiva penala i start za crveni karton!

Real Madrid je pobijedio Elche sa 5:1 na Santiago Bernabeuu u 5. kolu Primere…

Utakmicu su obilježili debi Keylora Navasa u dresu Reala, četiri pogotka Cristiana Ronalda i nekoliko kontroverznih sudačkih odluka. Elche je poveo u 15. minuta iz spornog jedanaesterca kojeg je skrivio Cristiano Ronaldo. Portugalac je želio ispucati loptu, ali čini se da je udario gostujućeg igrača koji mu je skinuo loptu s noge.

Casillas na klupi, debi Navasa, Katalonija grmi: Opet se pomaže Realu!

Teško je reći, ali čini se da je Mosquera prvi dirao loptu.

Edu Albacar bio je siguran s 11 metara, Keylor Navas krenuo u pravu stranu, no udarac je bio oštar i precizan. U 17. minuti dogodila se prva sporna situacija na utakmici. Marcelo je na rubu šesnaesterca pokupio nadirućeg Rodriguesa. Sudac je pokazao da je prekršaj bio izvan šesnaesterca, čini se da je bio u pravu, no ostaje sporno je li žuti karton dovoljna kazna budući da se radilo o izrazitoj gol-šansi?

Sumnjivi penal za Real

Tri minuta kasnije Gareth Bale je izjednačio udarcem glavom nakon centaršuta Jamesa Rodrigueza s desne strane.

U 27. minuta nova sporna situacija. Sudac Clos Gómez pokazao je na bijelu točku nakon pada Marcela u kaznenom prostoru. Brazilac je izlazio s loptom iz šesnaesterca Elcha i pao na travnjak koliko je dugačak i širok. Dok ne vidimo snimku iz boljeg kuta ostaje otvorenim je li ga Mosquera dodirnuo s leđa po nogama? Gosti su žestoko protestirali, ali sudac nije promijenio mišljenje, a Ronaldo je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Pašalić skrivio penal, Modrić odmarao na klupi

Portugalac je u 32. minuti povisio na 3:1, a u 80. minuti zabio je svoj treći pogodak na utakmici, ponovno iz jedanaesterca kojeg je skrivio Mario Pašalić. Hrvatski veznjak ušao je u igru 13 minuta prije. Ronaldo je zaključio utakmicu svojim četvrtim pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Luka Modrić nije ulazio u igru u momčadi Reala, Carlo Ancelotti odlučio je odmoriti hrvatskog reprezentativca.

Real sada ima devet bodova i trenutačno je četvrti na ljestvici. Vodeća Barcelona sutra gostuje u Malagi.