Golijada na Rujevici

Debakl Dinama: Fenomenalna Rijeka utrpala mu pet komada!

Nogometaši Rijeke su u derbiju 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo s 5-2 (2-0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva.

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2-0.

KOMENTAR IVICE MEDE Ponižen i ispljuskan: Evo zašto je Kranjčar zaslužio otkaz! Da je stvarno frajer...

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4-0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći sa 19.

U prvom susretu u nedjelju Osijek je s tri gola u posljednjoj četvrtini utakmice u svom Gradskom vrtu svladao Split s 3-0 (0-0). Prvi gol postigao je Perošević (68-11m), a pobjedu je u završnici s dva gola potvrdio Vojnović (82, 88).

Osijek je sada drugi sa 22 boda, dok je Split posljednji s četiri boda, koliko ima i pretposljednja Istra 1961.