težak poraz "žutog"

VIDEO Payet ponovno spasio Francusku, Englezi samljeli Škote

Odigrano je 10 utakmica 4. kola europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine...

U sklopu 4. kola europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine Francuska je pred svojim navijačima slavila preokretom protiv Švedske, dok je Engleska razbila Škotsku u Londonu.

Kada je izbornik Engleske Gareth Southgate objavio početnu jedanaestoricu za utakmicu protiv Škotske mnogi su pomislili da gosti imaju šanse u dvoboju. Naime na travnjak je poslao Daniela Sturridgea i Waynea Rooneyja, dvojicu igrača koji nisu standardni u svojim klubovima. No Englezi su u konačnici slavili s 3:0, Sturridge je upisao pogodak, a Rooney asistenciju. Preostala dva strijelca bili su Lallana i Cahill.

Engleska je pobjedom ostala prva u skupini F, Slovenija je minimalnom pobjedom na Malti ostala na dva boda zaostatka, dok se Slovačka uključila u borbu za barem drugo mjesto razbijanjem Litve (4:0).

Francuzi su u skupini A učvrstili vodeće mjesto na ljestvici nakon što su preokretom slavili protiv Švedske pred svojim navijačima. Gosti su poveli neobičnim pogotkom Forsberga iz slobodnog udarca, a preokret "trikolorima" donio je Dimitri Payet.

Najprije je u 58. asistirao Pogbi za izjednačenje, a onda je u 65. iskoristio pogrešku švedskog vratara i poslao loptu u nebranjeni dio mreže za 2:1. Mogla je Francuska do kraja slaviti i uvjerljivije, ali je Griezmann promašio veliku priliku krajem utakmice.

Nijemci sigurno grabe prema Rusiji nakon što su na gostovanju kod San Marina slavili s čak 8:0. Debitant Serge Gnabry zabio je hat-trick, Hector je zabio dva pogotka, a po jedan su pridodali Khedira, Volland i domaći igrač Stefanelli.

Upravo u toj skupini C težak je poraz doživjela reprezentacija koju vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki - Azerbajdžan. Domaćin Sjeverna Irska slavila je s 4:0, te je svrgnuo Azere s drugom mjesta skupine. Češka je slavila protiv Norveške i uključila se u borbu za drugo mjesto u skupini, s obzirom da je prvo očito rezervirano za Njemačku.

U skupini E Poljska je slavila na gostovanju protiv Rumunjske s 3:0, a dva je pogotka u pobjedi postigao Robert Lewandowski. Upravo je napadač Bayerna proživio traumatičan trenutak početkom drugog poluvremena kada je ispred njega snažno eksplodirala petarda dospjela s tribine na kojoj su bili smješteni domaći navijači.

Treba istaknuti i fantastičan pogodak Kamila Grosickog koji je u 11. minuti primio loptu na centru igrališta i unatoč činjenici da je bio okružen petoricom Rumunja projurio pored svih i zabio gol za vodstvo Poljske.

U istoj skupini Armenija je u Erevanu svladala Crnu Goru sa 3-2 (0-2). Gosti iz Crne Gore poveli su sa 2-0 u prvom poluvremenu s dva gola u razmaku od samo dvije minute, a strijelci su bili Kojašević (36) i Jovetić (38). No, u nastavku su domaći napravili neočekivani preokret pogocima Grigorjana (50), Harojana (74) i Ghazarjana (90+3).

Rezultati europskih kvalifikacija za SP 2018:
SKUPINA A:

Francuska - Švedska 2-1 (Pogba 57, Payet 65 / Forsberg 54)