Drugi poraz na SP

Pravi debakl! Nigerija 'malim Vatrenima' utrpala pet pogodaka

Nogometaši Hrvatske upisali su i drugi poraz na Svjetskom prvenstvu do 20 godina koje se igra u Kolumbiji.

Nakon poraza od Saudijske Arabije (0:2) ovoga puta bolja je bila Nigerija, aktualni juniorski prvaci Afrike, koji su sa 5:2 (2:1) pobijedili izabranike Ivice Grnje. Još smo se dobro držali do poluvremena kada smo zaostajali samo za jedan pogodak, da bi u nastavku "potonuli" primivši još tri.

Pogotcima Kayode u 25. i Suswana u 30. minuti Nigerija je povela sa 2:0 da bi tri minute prije završetka poluvremna Andrej Kramarić smanjio za 1:2. U drugom poluvremenu Nigerija preko Muse povećava vodstvo na 3:1, a pogotkom Ivana Lendrića u 66. minuti još uvijek držimo priključak (2:3).

Minutu nakon našeg pogotka u igru za Nigeriju ulazi Nwofor koji samo za četiri minute (69 i 73) postiže dva pogotka.

Zanimljivo je da je Nigerija imala čak 20 udaraca prema našim vratima (12 u okvir), a naši samo tri. Od dva udarca u okvir postigli smo dva pogotka.

S ovom pobjedom Nigerija se plasirala u osminu finala, baš kao i Saudijska Arabija koja je pobijedila Gvatemalu sa 6:0. Bez obzira na dva poraza naši nogometaši još uvijek mogu do osmine finala. Naime, uvjerljiva pobjeda protiv slabe Gvatemale mogla bi biti dovoljna da budemo među četiri najbolje trećeplasirane momčadi. Naravno, uz našu pobjedu morali bi nam se poklopiti i neki drugi rezultati u preostalih pet skupina. Posljednju utakmicu u skupini igramo 6. kolovoza.

Hrvatska je igrala u sljedećem sastavu: Delač, Glavica (od 65.Mlinar), Glumac, Kelić, Punčec, Ademi (od 74. Andrijašević), Tičinović, Blažević (od 81. Ozobić), Pamić, Lendrić i Kramarić.