Jedvaj na klupi

VIDEO Bayern jedva slomio "apotekare": Hummels spasio Bavarce

Bayern je pobijedio Bayer Leverkusen sa 2:1 u 12. kolu Bundeslige...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Bundeslige Bayern je u Muenchenu dobio Bayer Leverkusen s 2-1 pogocima Thiaga Alcántare (30) i Matsa Hummelsa (56).

Hrvatski stoper Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve Leverkusena, a jedini gol za "apotekare" zabio je Hakan Calhanoglu (35).

Eintracht, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, na domaćem je terenu svladao Borussiju Dortmund sa 2-1 te se je probio na treće mjesto sa 24 boda.

Eintracht je poveo golom Husztija u 46. minuti, a izjednačenje Borussiji donio je Pierre-Emerick Aubameyang u 77., što mu je 13. gol ove sezone. No, samo dvije minute kasnije Haris Seferović je zabio za pobjedu Eintrachta, na čijoj je klupi za pričuve ostao hrvatski napadač Ante Rebić.

U derbiju začelja Hamburger i Werder Bremen su remizirali, bilo je 2-2, a Alen Halilović ponovno nije bio u sastavu HSV-a.

Kramarićev Hoffenheim je u gostima odigrao 1-1 protiv Borussije Moenchengladbach, te je, uz Leipzig, i dalje neporažen u Bundesligi. Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret je za Hoffenheim, te je u dva navrata zaprijetio protivnicima, ali su njegovi udarci u 63. i 80. minuti bili neprecizni.

Hrvatski napadač Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je protiv Ingolstadta odigrao 1-1.

Dan ranije nogometaši Leipziga su u gostima slavili kod Freiburga s 4-1, te su ostali na čelu ljestvice.

U nedjelju se sastaju Schalke - Darmstadt, te Hertha - Mainz.