Luda utakmica na Camp Nouu

Messi torpedirao „građane“: Ter Stegen radio čuda, Bravo počastio Barcu

Barcelona je pobijedila Manchester City 4:0 u 3. kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka.

Barcelona je u 3. kolu Lige prvaka pobijedila Manchester City 4:0 na Camp Nouu. Lionel Messi postigao je hat-trick (17, 61, 69), a Neymar je postavio konačnih 4:0 u 89. minuti.

VIDEO Barcelona - Manchester City 4:0

Brazilac je dvije minute prije toga propustio realizirati jedanaesterac, koji je Messi izborio sjajnim solom prodorom. Willy Cabellero obranio je udarac Neymaru. Caballero je ušao u igru nakon isključenja Claudija Brava u 53. minuti.

Rezultat je visok u korist Barcelone, ali nije realan odnos snaga onog što se događalo na travnjaku. Manchester City imao je nekoliko odličnih šansi, no Barcelonin vratar Marc-Andre ter Stegen imao je svoj dan, branio je doista odlično. S druge strane, Bravo je napravio katastrofalnu pogrešku u trenutku dok se utakmica lomila.

Velika pogreška Claudija Brava

Kod rezultata 1:0 za Barcelonu, Bravo je dobio crveni karton. Čileanac je istrčao s vrata i odigrao dodavanje točno u noge Luisu Suarezu, koji ga odlučuje prebaciti, a Bravo hvata loptu rukama izvan svojeg šesnaesterca. Za suca Mažića nije bilo dileme. Barcelona je brzo iskoristila igrača više. Messi je prizemnim udarcem pogodio za 2:0 pa ubrzo potom na asistenciju Suareza i za 3:0, tako da je utakmica praktički bila riješena.

Brutalna šestica Arsenala uz hat-trick Ozila, Bayern PSV-u zabio četiri!

U 73. minuti snage su se na terenu brojčano poravnale. Jeremy Mathieu dobio je drugi žuti karton i morao je napustiti travnjak. Francuz je zamijenio ozlijeđenog Gerarda Piquea u 39. minuti. Već u 10. minuti Digne je ušao umjesto Jordija Albe koji se također ozlijedio.

Pep Guardiola iznenadio je početnim sastavom. Najveća zvijezda Manchester Cityja Sergio Aguero ostao je na klupi, a ušao je u igru tek u 79. minuti.

Barcelona je upisala 13. pobjedu zaredom u Ligi prvaka na svojem stadionu i na taj je način dostigla rekord Bayerna. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu koja je ostala na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester City drugi s četiri boda.

Borussia M'gladbach pobijedila Celtic 2:0

U drugom dvoboju ove skupine Borussia Moenchengladbach je kao gost svladala Celtic sa 2-0 (0-0) golovima Stindla (57) i Hahna (77). Borussia je sada treća na ljestvici s tri boda, a Celtic je posljednji s jednim bodom. Jozo Šimunović je poraz Celtica odgledao s klupe za pričuve.

Domagoj Vida igrao je svih 90 minuta za Dinamo iz Kijeva koji je izgubio na svom terenu od Benfice sa 0-2 (0-1) u susretu skupine B. Golove za portugalskog velikana postigli su Salvio (9-11m) i Cervi (55).

SKUPINA A:

Arsenal - Ludogorec 6-0 (Alexis Sanchez 12, Walcott 42, Oxlade-Chamberlain 46, Ozil 56, 83, 87)
Paris SG - Basel 3-0 (Di Maria 40, Lucas 62, Cavani 90+3-11m)

TABLICA:

1 Arsenal 3 2 1 0 9 1 7
2 Paris SG 3 2 1 0 7 2 7
3 Basel 3 0 1 2 1 6 1
4 Ludogorec 3 0 1 2 2 10 1

SKUPINA B:

Dinamo K. - Benfica 0-2 (Salvio 9-11m, Cervi 55)
Napoli - Besiktas 2-3 (Mertens 30, Gabbiadini 69-11m / Adriano 12, Aboubakar 38, 86)

TABLICA:

1 Napoli 3 2 0 1 8 6 6
2 Besiktas 3 1 2 0 5 4 5
3 Benfica 3 1 1 1 5 5 4
4 Dinamo K. 3 0 1 2 2 5 1

SKUPINA C:

Barcelona - Manchester City 4-0 (Messi 17, 61, 69, Neymar 89)
Celtic - Borussia M. 0-2 (Stindl 57, Hahn 77)

TABLICA:

1 Barcelona 3 3 0 0 13 1 9
2 Manchester City 3 1 1 1 7 7 4
3 Borussia M. 3 1 0 2 3 6 3
4 Celtic 3 0 1 2 3 12 1

SKUPINA D:

Bayern - PSV Eindhoven 4-1 (Muller 13, Kimmich 21, Lewandowski 59, Robben 84 / Narsingh 41)
Rostov - Atletico 0-1 (Carrasco 62)