Zadar niže poraze

Nastavlja se borba za viceprvaka: Rijeka opet pobjegla Hajduku

Nogometaši Rijeke upisali su tri boda nakon subotnjeg potopa na Maksimiru.

Rijeka je svladala Zadar 3:0 i stigla do 18. prvenstvene pobjede, kojom je trećeplasiranom Hajduku odmakla na pet bodova prednosti (Splićani u srijedu od 17:00 igraju u Sigetu protiv Hrvatskog dragovoljca).

Belupo dobio u bitci za ostanak, ali slaviti mogu i - Osječani

Od prve minute su igrači Matjaža Keka krenuli vrlo agresivno, s očiglednom željom da se iskupe navijačima za visoki poraz od Dinama u subotu na Maksimiru.

Ivan Krstanović je donio prednost Rijeci iz jedanaesterca u 17. minuti, a devet minuta kasnije vodstvo domaćih učvršćuje Vedran Jugović. Konačnih 3:0 postavlja Ivan Tomečak u 71. minuti.

Ovo kolo bit će kompletirano utakmicama koje se igraju u srijedu - od 17:00 Hrvatski dragovoljac - Hajduk te od 19:00 Lokomotiva - Istra 1961 i Split - Dinamo.