Slaven za gol kratak

Belupo dobio u bitci za ostanak, ali slaviti mogu i - Osječani

31. kolo HNL-a otvoreno je utakmicom u Koprivnici...

Slaven Belupo je pobijedio Osijek 2:1 i bodovno se izjednačio na ljestvici s jedinim slavonskim prvoligašem.

Međutim, Osijek je unatoč porazu ostao na spasonosnoj osmoj poziciji. Obje momčadi su u međusobnim susretima slavile na domaćim terenima i imaju po dvije pobjede, ali Osijek je bolji jer u ukupnoj gol-razlici u ta četiri dvoboja ima jedan postignuti pogodak više (7:6). U prijevodu to znači da će na kraju prvenstva, u slučaju jednakog broja bodova, Osijek biti ispred Koprivničanaca.

Poveo je Slaven u 30. minuti, kada je Dario Melnjak elegantno se riješio svog čuvara u šesnaestercu gostiju i ljevicom matirao Zvonimira Mikulića. Niti dvije minute kasnije iz slične akcije Osječani dolaze do poravnanja, a strijelac je Steven Peter Ugarković.

Nakon što se na poluvrijeme otišlo pri neodlučenom rezultatu, početkom nastavka Farmaceuti dolaze do pogotka vrijednog pobjede (autogol je u 53. minuti postigao Matej Jonjić).