Drama u Maksimiru

Bugari će se žaliti UEFA-i, Petev u šoku: U obje smo utakmice oštećeni!

Ogorčeni Bugari na svojoj internetskoj stranici najavili su kako će se žaliti UEFA-i zbog lošeg suđenja Nijemca Felixa Zwayera, ali i navodnog skandaloznog ponašanja Dinamovih navijača.

Nakon 1-1 u Bugarskoj, Dinamo je slavio s 3-2 pogotkom Vide glavom, nakon što je lopta preletjela sve igrače skupljene u gostujućem šesnaestercu.

Trener Ludogoreca Ivajlo Petev izgledao je kao da su mu potopljene sve lađe…

''Teško je pričati o ovakvoj utakmici. Dinamo nam nije baš napravio neke šanse u obje utakmice. Dok smo bili u punom sastavu bili smo bolji od Dinama. Nakon što nam je isključen igrač, bili smo primorani povući se i čuvati naša vrata. Na taj način prepustili smo inicijativu Dinamu. Primili smo dva pogotka nakon naših pogrešaka. Kao i u prvoj utakmici, sreća se osmjehnula Dinamu. Ponosan sam na svoje igrače. U samo godinu dana izborili smo priliku igrati u tako velikom natjecanju. Kad čujete ime Bugarska, sjetit ćete se dobre momčadi iz Razgrada“, ponosno će Petev.

Kako objašnjavate da ste dva gola dobili u posljednjim sekundama utakmica u Razgradu i Zagrebu?

''U obje utakmice primili smo bezvezne pogotke. Ostavili smo ih same. Ali, u nogometu se pogreške događaju. Nažalost, sreća nije bila na našoj strani.“

Sudac je produžio utakmicu pet minuta, pa još tri minute nakon toga...

''I u prvoj utakmici bilo je slično. U obje smo utakmice oštećeni. Nije bilo potreba za produžetkom produžetka od tri minute.“

''Možda bi se igralo dok Dinamo ne bi postigao treći pogodak?“ konstatirao je jedan bugarski novinar.

''Ne mogu komentirati odluke suca“, razočarano će Petev.  No, mladi bugarski stručnjak na kraju je smogao snage izustiti:

„Želim uspjeh Dinamu. Nadam se da ćemo se jednog dana ponovno susreti da izravnamo račune.“

Inače, iz Ludogoreca su ljuti što je Zwayer dopustio da se igra čak do 98. minute, iako je utakmicu produžio za pet minuta, a tvrde i da je propustio isključiti Sammira koji je, kako pišu, laktom razbio jagodicu Svetoslava Dyakova. Njemačkog arbitra prijavit će UEFA-i, a žalit će se i na atmosferu u Maksimiru:

„Bili smo predmetom rasističkih ispada u VIP salonu stadiona u Maksimiru. Našeg predsjednika Domuščijeva i direktore Petričeva i Karamandžukova nazivali su 'ciganima', te ih gađali čašama piva“, pišu na stranici Ludogoreca i dodaju kako je sve vidio i zapisao službeni delegat utakmice.

Najpoznatiji bugarski sportski portal, Sportal.bg, također se bavi incidentima...

„Izvršni direktor Angel Petričev bio je mokar do kože, iako delegacija Ludogoreca ničime nije izazvala domaće navijače. Podsjećamo kako je Ludogorec lijepo primio Dinamo u prvom dvoboju, na čemu je zahvalnost iskazao i novi predsjednik HNS-a, Davor Šuker.“

Na spomenutom portalu navode da će iz Ludogoreca zatražiti kaznu za Dinamo radi skandiranja 'cigani, cigani'...