Bayern novi rekorder

Pogledajte kako je Olić sjajnim golom srušio Borussiju Dortmund

Wolfsburg je golom Ivice Olića pobijedio Borussiju Dortmund 2:1 u 12. kolu Bundeslige…

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić donio je pobjedu Wolfsburgu u okršaju protiv Borussije Dortmund čime je pomogao i svome bivšem klubu Bayernu da pobjegne ''crno-žutima'' na četiri boda prednosti.

Tri dana nakon domaćeg poraza od Arsenala u Ligi prvaka, Dortmunđani su se na Volkswagen Areni u 13. kolu Bundeslige predstavili u lošem svjetlu. Bili su daleko od svojih uobičajenih predstava, ali su ipak prvi došli do vodstva i to u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Marco Reus pogodio iz slobodnog udarca s 18 metara.

Sjajan pogodak Ivice Olića

Nastavak je, međutim, donio i potpuni preokret Wolfsburga. U 56. je minuti Ricardo Rodriguez izveo ''slobodnjak'' iskosa s desne strane, nabacio je loptu u šesnaesterac, ona je preletjela sve igrače, odbila se od tla i prevarila gostujućeg vratara Romana Weidenfellera. Pobjedu je ''vukovima'' u 69. minuti sjajnim pogotkom osigurao Olić.

Bayern srušio rekord HSV-a

Dobio je loptu na desnom krilu, krenuo prema sredini i opalio s vrha šesnaesterca te uz pomoć vratnice matirao Weidenfellera. Oliću je to šesti pogodak ove sezone, a Wolfsburg je njome, barem privremeno, skočio na četvrto mjesto. Dodajmo još da je Olić igrao do 79. minute, dok je Ivan Perišić, bivši igrač Borussije, odradio cijelu utakmicu.

Drugi ovosezonski poraz Dortmunđana iskoristio je Bayern koji je na svojoj Allianz Areni svladao Augsburg s 3-0. To je 37. bundesligaška utakmica zaredom u kojoj Bayern nije poražen čime je srušen rekord HSV-a star 30 godina.

Mandžukiću 90 minuta

Strijelci su za europske prvake u subotnjem bavarskom okršaju bili Jerome Boateng, Franck Ribery i Thomas Müller iz penala u sudačkoj nadoknadi. Mario Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za momčad Pepa Guardiole.

Kiks Dortmunđana iskoristio je i Bayer Leverkusen koji se bodovno izjednačio s njima nakon domaće pobjede protiv HSV-a (5-3). Junak utakmice je s tri pogotka i asistencijom bio Korejac Heung-Min Son koji je ljetos došao u Leverkusen baš iz HSV-a. Milan Badelje je odigrao za Hamburžane cijeli dvoboj, dok je Ivo Iličević ušao u igru u 64. minuti.(TS)

Bundesliga, 12. kolo:

Bayern - Augsburg 3-0 (J. Boateng 5, Ribery 42, Müller 90+5 - 11m)

Schalke - Werder 3-1 (K.P. Boateng 64, 85, Farfan 90+1 / Kroos 22)

Bayer Leverkusen - HSV 5-3 (Son 9, 16, 55, Kieβling 72, Castro 89 / Beister 23, Lasogga 49, 74)

Wolfsburg - Borussia Dortmund 2-1 (Rodriguez 56, Olić 69 / Reus 45+2)

Hoffenheim - Hertha 2-3 (Salihović 70 - 11m, 81 / Ben-Hatira 13, Ramos 53, 84)