'Bili smo u igri do kraja'

Klopp: Rekao sam igračima da ćemo se vratiti; Heynckes: Naporno smo radili za ovo

Bayern je u velikom finalu na Wembleyju slavio 2-1 golom Arjena Robbena iz 89. minute i tako došao do svog petog naslova europskog prvaka, dok je Borussia ostala na jednom, onom iz 1997.

''Čestitke Bayernu i Juppu (Heynckesu). Ne može mu se zamjerati na pobjedi. Bili smo u igri do samoga kraja, ali sve se poklopilo za Bayern i pobijedili su utakmicu'', komentirao je Jürgen Klopp, razočarani trener Borussije nakon poraza u finalu Lige prvaka.

''Zaslužili smo biti u finalu i to smo pokazali večeras. To nije najvažnija stvar, ali je važna.''

Upitan što je rekao svojim igračima za utjehu, Klopp je dodao:

''Rekao sam igračima da ćemo se vratiti. Možda ne na Wembley, ali pokušat ćemo se vratiti u neki drugi finale. To sam im rekao.''

Snage za komentar nakon razočaravajućeg poraza pronašao je i vratar žuto-crnih Roman Weidenfeller:

''Ponosni smo što smo Bayernu pružili pravu utakmicu večeras. Igrali smo dobro, ali nije nam bilo suđeno.''

Bayernov 68-godišnji trener Jupp Heynckes ponudio je prvi komentar nakon pobjede njegove momčadi…

''Nismo bili dobri u prvom poluvremenu. Nismo ušli u utakmicu kako treba, kao da nas je u prvih 20 minuta jako sputavala uloga favorita u ovoj utakmici. U poluvremenu sam morao korigirati neke stvari. U nastavku smo se oslobodili pritiska i zaigrali smo puno bolje. Radili smo svi zajedno iznimno naporno za ovaj uspjeh'', rekao je Heynckes.

''Nevjerojatno je kako se naša momčad razvijala zadnjih godina. Danas smo konačno dobili glavnu nagradu i riješili se mnogih nedaća i pehova koji su nas kopkali iz prošlosti'', dodao je Bayernov kapetan Philipp Lahm. (TS)