Neviđena radost i tuga

Drama nad dramama: Odluka o prvaku pala u zadnjem napadu!

Najvažniju utakmicu subotnje večeri na Dragau su u sklopu 29. kola portugalskog prvenstva odigrali nogometaši Porta i Benfice. U dvoboju dviju neporaženih momčadi domaćini su slavili 2-1...

Prvi poraz u sezoni koštao je Benficu gubitka prvog mjesta: kolo prije kraja sastav Vitora Paneire prešao je Benficu na ljestvici za jedan bod (75-74) i na najboljem je putu da obrani naslov.

U drugoj minuti sudačke nadoknade vjerojatni je naslov sastavu donio 19-godišnji brazilski veznjak Kelvin Mateus de Oliveira, igrač koji je ove sezone skupio svega 139 prvenstvenih minuta u Primeiri, dok standardno nastupa za Portovu amatersku momčad. Pogodio je briljantno iz poluvoleja nakon brzog kontranapada domaćina po lijevoj strani.

Benfica je povela pogotkom Lime u 19. minuti, da bi autogolom u 26. izjednačio Pereira.

OPO 2-1 BEN by lennahcadri

Suparnici su se izmjenjivali u razdobljima dominacije na travnjaku, no Porto se čitavo vrijeme doimao za nijansu konkretnijom, odlučnijom i kvalitetnijom momčadi.

Iako su pobijedili najvećeg rivala, nogometaši Porta nisu odradili posao do kraja. Štoviše, u posljednjem ih kolu očekuje teško gostovanje kod susjeda, Pacos de Ferreire, skromne momčadi s portugalskog sjevera koja je prvi put u povijesti osigurala nastup u Ligi prvaka (makar kroz kvalifikacije) izborivši treće mjesto.

S budžetom od 2.5 milijuna eura predsjednik Carlos Barbosa doveo je Ligu prvaka na stadion koji prima 5000 ljudi. Sada želi dočekati Barcelonu ili Real Madrid. Prije toga će pokušati pomrsiti račune Portu u regionalnom derbiju. I utjecati na rasplet borbe za naslov prvaka... (TS)