Sjajni Hrvati

Petrić osigurao pobjedu HSV-a, Olić omogućio pogodak Robbenu

Dvojica hrvatskih nogometaša odigrala su značajne uloge u pobjedama svojih momčadi u 19. kolu Bundeslige. Mladen Petrić je bio strijelac za HSV, a Ivica Olić je napravio glavninu posla prilikom drugog Bayernovog gola...

Mladen Petrić u potpunosti se oporavio od ozljede lista i zaigrao za HSV od prve minute, a tu je činjenicu iskoristio na najbolji mogući način. Postigao je pogodak za 2-0 u gostujućoj pobjedi (2-1) protiv Herthe i pomogao Hamburžanima da se ponovno udalje od zone ispadanja.

Dennis Diekmeier je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nabacio loptu s desne strane, dvojica domaćih braniča su statično promatrala situaciju, a Petrić se ubacio između njih i glavom matirao Thomasa Krafta. Hrvatskom napadaču je to peti prvenstveni pogodak u 13 nastupu ove sezone.

szólj hozzá: Hertha vs HSV 0:2 (Petric)

Prije Petrića, strijelac je za HSV u 24. minuti bio Marcell Jansen, također na asistenciju Diekmeiera. Poskliznuo se u toj situaciji naš Andre Mijatović koji je tri minute ranije ušao u igru umjesto Christopha Jankera koji je slomio jagodičnu kost u sudaru s gostujućim vratarom Jaroslavom Drobnyjem. Hertha je smanjila u 81. minuti pogotkom Pierre-Michela Lasogge.

Petrić je, dodajmo, igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Gojko Kačar, dok Ivo Iličević nije ulazio u igru za HSV.

''Ovo zasigurno nije bila naša briljantna izvedba. U konačnici je Hertha bila i blizu izjednačenja, ali važno je da smo uzeli tri boda. I da smo se vratili nakon poraza od Borussije. Sada opet idemo od utakmice do utakmice, ali ako budemo gradili igru na ovim temeljima, nastavit ćemo napredovati'', poručio je Petrić nakon utakmice 19. bundesligaškog kola.

Bayern se u Münchenu dugo mučio protiv Wolfsburga, ali je u konačnici slavio s 2-0. Nakon nabacivanja Tonija Kroosa iz slobodnog udarca u 60. minuti, Mario Gomez je najprije pucao glavom, a nakon što se lopta odbila od jednog igrača gostiju, prvi je strijelac Bundeslige iz popravnog ispita doveo Bavarce u vodstvo. Sedamnaesti mu je to ligaški gol ove sezone.

szólj hozzá: BAYERN vs WOLFSBURG 2:0 GOALS

Gomeza je u 75. minuti zamijenio Olić koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade u svome stilu pobjegao Wolfsburgovoj obrani i prebacio vratara. Brazilac Felipe je pokušao izbiti loptu na samoj gol-crti, ali je pogodio Arjena Robbena od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Danijel Pranjić je cijeli dvoboj proveo na klupi za pričuve, dok je za goste svih 90 minuta odradio oporavljeni Mario Mandžukić. U završnici su gosti nakon njegova slobodnog udarca tražili jedanaesterac budući da je lopta pogodila u ruku Jeromea Boatenga.

Bayern se s tri boda nije uspio odvojiti od Borussije Dortmund koja je odigrala još jednu sjajnu utakmicu i na svome Signal-Iduna Parku pobijedila Hoffenheim s 3-1. Dvostruki je strijelac bio Shinji Kagawa, a posebno je impresivna bila akcija kod njegova drugog pogotka kada ga je Kevin Großkreutz proigrao petom za 3-0. Ivan Perišić je ušao u igru u 77. minuti za domaću momčad koja je i dalje izjednačena s Bayernom na vrhu.