breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"
Barca i dalje stopostotna

Messi i društvo protutnjali kroz predgrađe Madrida!

Nogometaši Barcelone vratili su se na vrh španjolske prve nogometne lige nakon što su na gostovanju, u sklopu 4. kola Primere, slavili protiv Getafea s 4-1...

Momčad koja je prije svega dva kola bila bolja na svom El Coliseumu od aktualnog prvaka Real Madrida (2-1) nije imala odgovora na katalonsku momčad, koja je susret započela s Lionelom Messijem i Davidom Villom na klupi, te bez Andresa Inieste koji se dan uoči utakmice razbolio.

Mreže su mirovale, unatoč dominaciji Barcelone, sve do 32. minute utakmice kada je Adriano, čovjek koji je presudio Valenciji u prošlome kolu, doveo goste u vodstvo nakon asistencije Cesca Fabregasa.

Novih uzbuđenja, kada su golovi u pitanju, nije bilo sve do 74. minute kada je Messi, koji je u igru ušao u 59. minuti, iz najstrože kazne zabio za 2-0. Recimo i da je ovo po prvi put nakon godine dana da je Messi susret započeo na klupi, a svega četiri minute kasnije Messi je ponovno bio strijelac.

S desne je strane prizemno ubacio Montoya, lopta se od obrambenog igrača Getafea odbila praktički na gol-crtu gdje u je dočekao Argentinac i pospremio za uvjerljivih 3-0.

Samo dvije minute kasnije Javier Mascherano zabija autogol za smanjenje vodstva na 3-1, a onda u prvoj minuti sudačke nadoknade David Villa, još jedan igrač s klupe (ušao u 75.) zabija za konačnih 4-1. Recimo da je to bio drugi pogodak Ville iz isto toliko udaraca prema golu suparnika ove sezone.

Ovom je pobjedom Barcelona ponovno zasjela na vrh Primere, koji je na nekoliko sati preuzela Malaga, koja je pak s 3-1 slavila protiv Levantea u ranijoj utakmici. Javier Saviola, Joaquin i Portillo bili su strijelci za Malagu, dok je jedini pogodak za goste postigao Michel u 46.

Recimo i da je Valencia s 2-1 na svojoj Mestalli slavila protiv Celte iz Viga. Sofiane Feghouli doveo je domaćine u vodstvo nakon manje od četiri minute igre, da bi svega 12 minuta kasnije Danac Michael Krohn-Dehli izjednačio za goste. Bio je prvi pogodak danskog nogometaša u Primeri još od 2006. godine i gola Skoube.

Konačni rezultat i pobjedu Valenciji donio je Aly Sissokho, ovoljetno pojačanje iz Lyona, u 50. minuti. (TS)

Primera, 4. kolo:

Getafe - Barcelona 1-4 (Mascherano 80-ag / Adriano 32, Messi 74-11m, 78, Villa 90+1)

Malaga - Levante 3-1 (Saviola 27, Joaquin 59, Portillo 90+3 / Michel 46)

Valencia - Celta 2-1 (Feghouli 4, Sissokho 50 / Krohn-Dehli 16)