Vječiti derbi

Incidenti na Marakani: Partizan dobio Zvezdu, a igrači se potukli!

Na poluvremenu „vječitog derbija“ srpskog nogometa izbili su incidenti…

Partizan je sa 2:0 slavio na stadionu Crvene zvezde u 141. vječitom derbiju. Strijelci su bili Zvonimir Vukić (71.) i Šćepović (78.), dok je Evandro propustio realizirati jedanaesterac za Zvezdu, koju vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, u 40. minuti. Utakmicu su obilježili brojni incidenti kako na tribinama tako i na travnjaku.

Nakon što je sudac odsvirao kraj prvih 45 minuta utakmice između Crvene zvezde i Partizana, pokoškali su se igrači koji su sjedili na klupi, a nakon toga došlo je do gužve na terenu, gurkanja i psovki, a općoj pomutnji sudjelovali su i članovi stručnog stožera obaju momčadi. Nekoliko minuta nitko nije napuštao teren, ali se potom situacija malo primirila.
Međutim, igrači i treneri Partizana odustali su od odlaska u svlačionicu nakon što je prema njima poletjela kiša predmeta s tribina beogradske Marakane.

Sukob Stanojevića i Prosinečkog

Nakon utakmice trener Partizana Aleksandar Stanojević pojasnio je kako su odlučili ne otići u svlačionicu zbog sigurnosnih razloga.

"Bilo je dosta ljudi sa strane, zato smo ostali, jer je derbi svetkovina. Tako smo izbjegli moguće probleme", poručio je Stanojević i otkrio kako je vratar Partizana Stojković pogođen u nogu zbog čega je došlo do gužve na kraju prvog poluvremena.

"Ja sam govorio sucu da nije bio penal, ali u tom trenutku kolega Prosinečki mi je nešto dobacio, a ja sam mu samo pokazao da ne govorim njemu i da me pusti. Nikad se ne obraćam protivničkom igraču, ni treneru, ja poštujem svakog rivala, a pogotovo Zvezdu, najvećeg rivala. Posle mi je Robi prišao, pitao zašto mu to govorim i tada je nastala gužva", kazao je Stanojević za srpske medije. Očito je da Stanojević i Prosinečki nisu u dobrim odnosima, govori to i podatak kako su press-konferencije trenera obaju momčadi nakon utakmice održane odvojeno.

Nije moglo proći niti bez incidenata na tribinama. Uoči izlaska igrača na travnjak sa "sjevera" Marakane, gdje su smještene "Delije", bacani su razni predmeti i baklje na teren, a bilo je i nekoliko topovskih udara. Sukoba je bilo i između zavađenih navijača Partizana, jednih smještenih na jugu, a drugih na istoku, ali to se ubrzo stišalo.

Tuča u svlačionici Zvezde

Nakon utakmice pojavile su informacije kako je došlo to tuče u svlačionici Zvezde. Navodno je došlo do obračuna između lijevog beka Nikole Petkovića i Kolumbijca Borhe, a zatim i Petkovića i Brazilca Mezenge.

Srpski mediji navode kako je to jasan znak da su odnosi između domaćih i inozemnih igrača koji igraju u Zvezdu prilično zategnuti.

Kako god, Partizan je došao do 14. pobjede u nizu, trenutačno ima sedam bodova od drugoplasirane Zvezde na ljestvici srpskog prvenstva, a od najvećeg rivala nije izgubio već tri godine. U međusobnim susretima u prvenstvu Zvezda ima 57 pobjeda, a Partizan 41, dok je 43 puta bilo neriješeno. U ukupnim duelima (računajući i Kup), Zvezda vodi sa 75 pobjeda, dok Partizan ima 52.