Golčina Reusa

'BVB express' protutnjao Bremenom, Pavlović gledao katastrofu Werdera!

Nogometaši Borussije Dortmund podsjetili su na svoje najbolje dane iz prošlih dviju sezona. U zadnjoj subotnjoj utakmici 18. kola Bundeslige kao gosti su pomeli Werder s 5-0…

Bila je to prava rapsodija momčadi Jürgena Kloppa koja je svojom poznatom kombinatornom igrom u potpunosti učinila domaće nemoćnima. Marco Reus je u devetoj minuti potvrdio da je majstor za slobodne udarce. Pogodio je s 19 metara što mu je treći izravni gol iz ''slobodnjaka'' ove sezone u Bundesligi i sedmi ukupno.

Svoj sedmi ovosezonski pogodak je samo deset minuta kasnije postigao i Mario Götze. Ilkay Gündogan je sjajno sa svoje polovice proigrao Kevina Großkreutza, ovaj je gurnuo loptu Götzeu koji je pogodio s 18 metara pod gredu. Lopta je na putu okrznula Theodora Gebrea Selassieja.

U 48. minuti je Götze nabacio iz kornera, a glavom zabio Felipe Santana. Završnicu su obilježile poljske akcije: Lukasz Piszczek je najprije asistirao Robertu Lewandowskom za njegov 11. pogodak sezone, a potom je proigrao i Jakuba Blaszczykowskog za konačnih 5-0.

Spomenimo još kako je u domaćem sastavu svih 90 minuta na klupi ostao naš Mateo Pavlović koji je ove zime došao u Bremen iz Zagreba. Kod gostiju je, pak, u 84. minuti u igru ušao povratnik Nuri Şahin. (TS)