Trica Nurnberga

Borussia gazi neumoljivo, Bayern bez Mandžukića sretno slavio!

Veliku su utakmicu odigrali aktualni njemački prvaci, nogometaši Borussije Dortmund, u 26. kolu Bundeslige. Na svome su Signal-Iduna Parku svladali Freiburg s 5:1.

Bila je to predstava u kojoj je momčad Jürgena Kloppa podsjetila na igre iz posljednje dvije sezone kada je osvajala naslov prvaka ispred Bayerna. Istina, nisu se stvari od početka dobro razvijale za Borussiju budući da su gosti poveli u 28. minuti pogotkom Jonathana Schmida.

No, u samoj završnici prvog poluvremena je uslijedio uragan domaćih. Najprije je u 41. minuti Robert Lewandowski nakon asistencije Nurija Șahina glavom donio izjednačenje crno-žutima. Tri minute kasnije je Jakub Blaszczykowski proigrao Șahina koji je zabio svoj prvi pogodak nakon povratka u Dortmund. U prvoj minuti sudačke nadoknade Lewandowski je iz jedne gužve povećao na 3:1. Poljskom je napadaču to već 19. pogodak ove sezone, čime je učvrstio vodstvo na ljestvici strijelaca. Ujedno je zabio barem jedan gol već osmo kolo zaredom, što dosad nije uspjelo nijednom igraču Borussije u povijesti.

U 73. minuti je Șahin još jednom bio strijelac, postigavši na taj način u svojoj 143. utakmici u Bundesligi prvi put dva pogotka. Priču je u 78. minuti zaključio Leonardo Bittencourt poslije sjajnog prodora i asistencije Lewandowskog. Freiburg je tako drugo kolo zaredom primio pet golova i umanjio si izglede za četvrto mjesto i Ligu prvaka. U sastavu gostiju nije bilo našeg Ivana Santinija.

Srećom po Freiburg, kiks su doživjela još dva kandidata za četvrto mjesto. Schalke je poražen u gostima kod Nürnberga s 3:0, dok je HSV kod kuće izgubio od Augsburga s 1:0. Jedini je strijelac za bavarski klub, kojem je to treća pobjeda u zadnja četiri kola, već u osmoj minuti bio Jan Callsen-Bracker. Za HSV je svih 90 minuta odradio Milan Badelj, a spomenimo i da su domaći od 80. minute imali igrača manje budući da je isključen Maximilian Beister.

Werder je kod kuće odigrao 2:2 protiv Greuther Fürtha, a domaći su pritom oba pogotka zabili s bijele točke. Pritom je drugi jedanaesterac izborio mladi hrvatski branič Mateo Pavlović nad kojim je prekršaj napravio Crnogorac Milorad Peković. Oba je penala uspješno realizirao Aaron Hunt, a Pavlović je odigrao cijelu utakmicu za Werder.

Bayern, je, pak, bez Marija Mandžukića (dobio poštedu) dosta sretno slavio u Leverkusenu. Poveli su preko Gomeza u 37. minuti, Rolfes u 75. poravnava, ali autogolom Wollscheida Bavarci odnose sva tri boda.

Bundesliga, 26. kolo:

Borussia (D) - Freiburg 5:1 (Lewandowski 41, 45, Șahin 44, 73, Bittencourt 78 / Schmid 28)

HSV - Augsburg 0:1 (Callsen-Bracker 8)

Nürnberg - Schalke 3:0 (Feulner 31, Esswein 69, Frantz 87)

Hoffenheim - Mainz 0:0

Werder - Greuther Fürth 2:2 (Hunt 47-11m, 70-11m / Fürstner 55, Petsos 62)

Bayer - Bayern 1:2 (Rolfes 75 / Gomez 37, Wollscheid 87-ag)