krenulo rukometno ludilo

Srbija uvjerljivo poražena u hrvatskoj skupini na otvaranju rukometnog Eura

Krenulo je rukometni Euro 2020, a na otvaranju hrvatske skupine u Grazu Bjelorusija je uvjerljivo pobjedila Srbiju.

Rukometna reprezentacija Srbije startala je porazom u skupini A rukometnog Eura. U hrvatskoj skupini Bjelorusija je upisala uvjerljivu pobjedu protiv istočnih susjeda rezultatom 35:30.

gol expired Hrvatska na Euru krenula pobjedom, uragan Kauboja slomio Crnogorce u nastavku! divider

Bjelorusija je opravdala ulogu blagog favorita u ovom dvoboju, te je iskoristila neiskustvo relativno mlade srbijanske reprezentacije, ali i svoje bogato iskustvo nastupanja na velikim natjecanjima.

Bjelorusija je vodila od početka, a Srbija se odlično držala do poluvremena kada je rezultat bio 16:15. U nastavku je Srbija čak nakratko i poravnala rezultat na 18:18, no onda je uslijedila serija Bjelorusa 10:4 i priči je bio kraj.

Rukometni Euro 2. faza - skupine Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu divider

Artsem Karalek uništio je Srbiju s čak devet pogodaka iz 10 udaraca, dok su Kuleš i Šilović pridodali po pet komada. S druge se strane istaknuo Radivojević koji je zabio šest golova, ali iz čak 13 pokušaja.

Zanimljivo je da su Srbi na cijelom susretu promašili čak četiri sedmerca.

U dvoboju skupine C Njemačka je u Trondheimu porazila Nizozemsku s 34:23 (15:13).

gol expired Hrvati pune dvoranu i na utakmici Srbije: Sprema se rukometna ludnica divider