"ne igrajte seljački rukomet"

Skandalozna Červarova izjava s minute odmora: "Pa i ovi crnci igraju pametnije od nas"

Skandaloznom izjavom Lino Červar dobrim je djelom obilježio utakmicu Croatia Cupa protiv Katara.

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Katar 33:28 i u Poreču osvojila Croatia Cup 2020. koji se igra u sklopu priprema za rukometni EURO 2020. Osim Hrvatske dobre predstave u drugom poluvremenu, susret je obilježio i Lino Červar za vrijeme jedne minute predaha.

Rukometni Euro 2. faza - skupine Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu divider

Uzrujan zbog načina na koji je igrala njegova momčad u prvih 18 minuta utakmice, Červar je na time-outu rekao:

"Nemojmo igrati seljački rukomet. Pa i ovi crnci igraju pametnije od nas."

Teško je reći što je Lino Červar time htio reći, pa makar bio i toliko uzrujan zbog igre Kauboja. U svakom slučaju njegove riječi odjeknule su u rukometnom svijetu, posebno u susjednim državama.

gol expired Protivnici Hrvatske na Euru: Novi potop Srbije, Crna Gora ostala bez još jednog važnog igrača divider

Europsko rukometno prvenstvo održava se u Austriji, Norveškoj i Švedskoj od 9. do 26. siječnja 2020., a na njemu sudjeluje i hrvatska rukometna reprezentacija koja je smještena u skupinu A u Grazu, gdje će joj suparnici biti Crna Gora, Bjelorusija i Srbija.