Plenković na tribinama

Sjajna atmosfera u Zadru: Đoković startao pobjedom, publika mu priredila ovacije

Novak Đoković pobijedio je s 2:0 u setovima (4:3, 4:1) sunarodnjaka Peđu Krstina u prvom kolu Adria Toura…

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković pobjedom 4-3 (3), 4-1 nad sunarodnjakom Peđom Krstinom otvorio je sudjelovanje na zadarskom turniru u sklopu Adria Toura, serije humanitarnih turnira koje je Đoković inicirao.

Đoković je u prvom setu izvukao zaostatak 1-3 i spasio tri set-lopte koje je imao Krstin na početnom udarcu pri vodstvu 3-2. Meč je s tribina gledao i hrvatski premijer Andrej Plenković.

gol expired Đoković na haklu u Zadru: Najbolji tenisač zvijezda izazvao King Jamesa divider

U skupini koja nosi njegovo ime Đokovića u drugom subotnjem nastupu čeka najbolje rangirani hrvatski tenisač Borna Ćorić koji je trebao samo 33 minute za pobjedu 4-1, 4-1 protiv bivšeg Top 10 igrača Bugarina Grigora Dimitrova.

Bugarski tenisač je nakon tog dvoboja odlučio odustati od daljnjeg nastupa, navodeći da se ne osjeća dobro. U sljedećim mečevima Dimitrova će zamijeniti povremeni hrvatski Davis Cup reprezentativac Nino Serdarušić, koji je tijekom tjedna stigao do polufinala pozivnog turnira HTS-a, ujedno kvalifikacijskog za glavni ždrijeb Adria Toura.

gol expired Đoković se u kupaćim hlačama našalio na račun velikog suparnika divider

Serdarušićev prvi suparnik u subotnjem večernjem terminu bit će Peđa Krstin.

Prvo iznenađenje zadarskog turnira priredio je 157. igrač s ATP ljestvice Srbin Danilo Petrović, koji je u dva 'tie-breaka' 4-3 (2), 4-3 (1) svladao najboljeg njemačkog tenisača i sedmog na ATP ljestvici Alexandera Zvereva. Petrović je u turnir ušao kao pobjednik pozivnog turnira HTS-a.

Pobjednici skupina će se u nedjelju od 20 sati boriti za naslov pobjednika zadarskog turnira Adria Toura.