mektić bez šansi

Hrvatska neće obraniti naslov pobjednika Davis Cupa: Španjolci poveli i prošli dalje

Hrvatska se službeno oprostila od obrane naslova pobjednika Davis Cupa.

Hrvatska Davis Cup reprezentacija gubi sa 0-1 od Španjolske nakon što je Nikola Mektić izgubio od Roberta Bautista Aguta s 1-6, 3-6 za samo 57 minuta igre.

Hrvatska je time ostala bez izgleda za plasman u četvrtfinale jer je našim tenisačima trebala pobjeda od 3-0 kako bi ostala u igri za plasman među osam najboljih.

gol expired Jedan od najboljih nogometaša svijeta popljuvao ždrijeb za Euro: "Ovo je sramota!" divider

Međutim, bez Marina Čilića koji nije niti doputovao u Madrid i bez Borne Ćorića koji je odustao od današnjeg nastupa zbog iscrpljenosti, bilo je iluzorno očekivati pobjedu 3-0 protiv Španjolske koju predvodi vodeći tenisač svijeta Rafael Nadal.

Nakon što je Ćorić odustao od nastupa, priliku je dobio Mektić koji je posljednji put u singlu nastupio prije više od dvije i pol godine i to u kvalifikacijama Cincinnatija. Nakon toga igrao je samo u parovima.

gol expired Odabrali Amerikanci: Nijedan Hrvat među najboljih 100 svjetskih nogometaša divider

Mektić i Bautista Agut, trenutačno deveti tenisač svijeta do sada nisu igali međusobno.

Hrvatski tenisač je dobio prvi gem, međutim to je bilo sve što je pokazao u ostatku seta. Španjolac je uz tri breaka za 26 minuta dobio set rezultatom 6-1. Deveti tenisač svijeta je sjajnu seriju nastavio i u drugom setu dobivši tri gema u nizu. Mektić je smanjio na 1-3 prekinuvši Agutovu seriju od devet gmova u nizu. Do kraja seta 30-godišnji Zagrepčaninviše nije izgubio niti jedan servis, ali nije uspio nadoknaditi break i set je završio rezultatom 6-3 za Španjolca.

U drugom susretu snage će odmjeriti prvi tenisač svijeta Rafael Nadal i Borna Gojo, a potom slijedi meč parova.

Ivan Rakitić (Foto: AFP) Drama na Camp Nouu, Rakitić vodi tešku bitku: Barca ide đonom na inatljivog Hrvata divider