bit će fešta

Državica usred Atlantika koja ima stanovnika manje od Zadra slavi prvo olimpijsko zlato

Nije im to prva olimpijska medalja, ali je prvo zlato.

Triatlonka Flora Duffy postala je prva sportašica u povijesti olimpijskih igara koja je pod zastavom Bermuda osvojila naslov olimpijske pobjednice.

To je ukupno druga medalja u povijesti za tu otočnu državu, britanski teritorij u sjevernom dijelu Atlantskog oceana. Prvu je osvojio boksač Clarance Hill 1976. u Montrealu, gdje je bio treći u teškoj kategoriji.

Kako bermudsku olimpijsku reprezentaciju u Tokiju čine samo Duffy i veslač Dara Alizadeh, nesumnjivo će ta državica statistički biti među najuspješnijima, s obzirom na broj sportaša koje su poslali u Tokio.

Bermudi imaju oko 70 tisuća stanovnika i nalaze se usred Atlantskog oceana.

Tridesettrogodišnja Duffy do najvećeg uspjeha u karijeri stigla je u posljednjoj, trkačkoj dionici, nakon što je plivački dio (1500 m) završila na šestom mjestu, a nakon 40 km biciklističke dionice došla na treće mjesto.

Već nakon 2,5 km trkačkog dijela Duffy je prešla u vodstvo i zadržala ga je do kraja utrke.
Srebrnu medalju osvojila je Britanka Georgina Taylor-Brown sa zaostatkom od 1:14 minuta za pobjednicom, a treća je bila Amerikanka Katie Zaferes, koja je ciljem prošla 1:27 minuta nakon Duffy.