breaking news !: USKORO UŽIVO Milanović sazvao izvanrednu konferenciju za medije: Pogledajte što je dočekalo novinare
Luda borba za globus

Novo postolje: Filip Zubčić briljantnom drugom vožnjom osvojio drugo mjesto u Adelbodenu!

U švicarskom zimovalištu Adelboden vozio se peti veleslalom sezone Svjetskog kupa skijaša.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je drugo mjesto u veleslalomu u Adelbodenu, gdje je pobijedio Alexis Pinturault! Pobjedničko postolje kompletirao je domaći adut Marco Odermatt.

Nakon što je u prvoj vožnji bio treći (s 97 stotinki zaostatka za vodećim Pinturault), Zubčić je drugu odskijao fantastično i u trenutku kad je ušao u cilj nadmašio je dotad vodećeg, prošlosezonskog ukupnog pobjednika Svjetskog kupa Aleksandra Aamodta Kildea, za nevjerojatnih sekundu i 17 stotinki!

Iza Filipa se niz stazu spustio Odermatt, koji ga nije uspio svrgnuti s prvog mjesta, bio je ukupno sporiji za sedam stotinki.

Ipak, Pinturaultova je prednost iz prve vožnje bila prevelika, a Francuz je i drugu odradio sjajno ušavši u cilj sa sekundom i četiri stotinke boljim vremenom od Zubčića.

gol expired Težak pad mlade norveške zvijezde: Odbacilo ga u zrak, na nosilima iznesen sa staze divider

Zubčiću je ovo šesto postolje u karijeri, ima i dvije pobjede, lani u Yuzawa Naebi te prije mjesec dana u Santa Caterini, gdje je dva dana potom bio i treći. Uz dva druga mjesta iz Adelbodena (na ovom skijalištu je i lani bio drugoplasirani), ima i drugu poziciju iz Hinterstodera prošle sezone.

Smanjio Odermattovu prednost u poretku veleslaloma

U redoslijedu veleslalomaša Zubčić je ostao treći sa 288 bodova, vodeći Odermatt ima 350, a drugi Pinturault 340.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Zubčić je četvrti sa 375 bodova. Ispred njega su Pinturault sa 575, Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 515 i Odermatt sa 451.

Novu priliku za odličan rezultat Zubčić će imati već u subotu, kada je u Adelbodenu na programu još jedan veleslalom.