špotakova svjetska prvakinja

Kolak osvojila "drvenu medalju": Postolje joj izmaknulo za 32 centimetra!

Hrvatska atletičarka Sara Kolak nije uspjela osvojiti medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu.

Sara Kolak (22) zauzela je četvrto mjesto u bacanju koplja na Svjetskom prvenstvu u Londonu s hicem od 64.95 metara. Olimpijskoj pobjednici iz Rio de Janeira nova globalna medalja izmakla je za 31 centimetar, a broncu je sa 65.26 m osvojila Kineskinja Huihui Lyu.

Kolak, koja je u London stigla s najboljim rezultatom na svijetu ove godine od 68.43 m, ostvarenim prije mjesec dana u Lauseanni, u hladnom Londonu u utorak nije uspjela potvrditi svoj status.

Mlada je Ludbrežanka kiksala u prvoj seriji te je stoga prestupila, da bi u drugoj bacila koplje do 64.95 m, što je u tom trenutku bilo dovoljno za vodstvo. No, do kraja natjecanja uslijedili su prestup, loš hitac od 57.38 m, dobar od 63.50 m i još jedan prestup.

Kolak je bez vodstva ostala već u drugoj seriji u kojoj je iskusna Čehinja Barbora Špotakova (36) bacila, pokazat će se, pobjednički hitac od 66.76m. Za svjetsku rekorderku i dvostruku olimpijsku pobjednicu (Peking 2008., London 2012.) Špotakovu ovo je drugi naslov svjetske prvakinje, a do njega je stigla točno 10 godina nakon prvoga osvojenog u Osaki.

U trećoj seriji Kolak je pala na treće mjesto, pretekla ju je Kineskinja Lingwei Li koja je sa 66.25 m postavila novi osobni rekord, da bi u petoj seriji od naše rekorderke uspješnija bila još jedna Kineskinja Huihui Liu sa 65.26 m.