prednost za dubrovčane

Jug potopio Mladost u prvoj utakmici finala

Mladost je potopljena u vlastitom bazenu.

Vaterpolisti Juga pobijedili su u u prvom susretu finala prvenstva Hrvatske u Zagrebu Mladost s 10:4 (2:1, 4:1, 1:1, 3:1) i u seriji na tri pobjede poveli s 1-0.

Dubrovčani su bolje otvorili susret i nakon dvije četvrtine su vodili s 6:2, a i u zadnju četvrtinu su ušli s prednošću od četiri gola. Mladost nije imala snage za preokret, vrlo loše su odigrali napadački ovu utakmicu, postigavši samo četiri gola i Jug je uvjerljivo došao do prvog trijumfa.

Kod domaćina je dva gola postigao Cosmin Radu, a kod Dubrovčana su se istakli Loren Fatović s tri i Xavi Garcia s dva pogotka.

Druga utakmica igra se u Dubrovniku 11. svibnja, a treća je 19. svibnja u Zagrebu.

Jug ima 14 naslova prvaka, a zadnje tri godine su osvajali prvenstvo. Mladost ima 10 naslova, a zadnji puta je bila prvakom 2008. godine.