Pravo izdanje

'Kauboji' konačno pravi: Razbili Mađare za prvu pobjedu u Srbiji!

Hrvatska rukometna reprezentacija oprostila se od turnira Kup nacija, koji se održavao u Srbiji, pobjedom, prvom u tri nastupa.

Sastav Slavka Goluže uvjerljivo je u nedjelju svladao pobjednika, Mađarsku 30-22 (15-9). Vrlo dobro je Hrvatska odigrala cijelu utakmicu u Vršcu, ali je zapravo u prvih trideset minuta trasirala put do premijernog slavlja. Mađarsku, koja je prije nedjelje pobijedila i Srbiju i Češku, Hrvatska je ostavila na minusu od šest pogodaka (15-9) prije poluvremena.

U nastavku je Hrvatska čak i pojačala prednost, pa je ogled završio s plusom od osam pogodaka (30-22).

Sa 10 golova najbolji je igrač utakmice bio Zlatko Horvat. Duvnjak je dodao četiri, a Buntić i Vuković po tri.

U drugom ogledu zadnjeg 3. kola Češka je pobijedila Srbiju 24-23, tako da su na kraju Mađarska i Češka ostvarile omjer pobjeda i poraza 2-1, a Srbija i Hrvatska 1-2. Mađarska je, inače, postala pobjednikom turnira zbog dobivene utakmice protiv Češke.

Sljedeće okupljanje reprezentacije je sredinom prosinca, kada kreće prva faza priprema za Europsko prvenstvo kojem je Srbija domaćin na kraju siječnja 2011. godine.