"Tragedija" Zenita

Kraj za prošlosezonski hit Lige prvaka: Valencia usred Amsterdama eliminirala Ajax!

Kompletirano je šesto kolo Lige prvaka u skupinama E, F, G i H.

U skupini G Benfica je pobijedila Zenit s 3:0, a Lyon i RB Leipzig su odigrali 2:2.

Lyon je ugostio Leipzig koji je već osigurao osminu finala, ali su Nijemci u prvom poluvremenu vodili s 2:0 golovima iz penala Forsberga i Wernera. Aouar je smanjio na samom početku drugog dijela, a sedam minuta prije kraja Depay izjednačava na 2:2 i odvodi Lyon dalje.

Benfica nije mogla u osminu finala, ali je pobjedom nad Zenitom osigurala treće mjesto u skupini i nastup u Europskoj ligi. Zenit je tragičar večeri jer je do 83. minute bio u osmini finala, a na kraju je kao zadnji ostao bez Europe.

gol expired Inter ispao iz Lige prvaka: Šarena momčad Barce šokirala Nerazzurre na Giuseppe Meazzi! divider

U skupini G u izravnom okršaju za prolaz u Amsterdamu Valencia je golom Rodriga u 24. minuti svladala Ajax, pa prošlogodišnji polufinalist ostaje bez osmine finala.

Chelsea je na Stamford Bridgeu slavio protiv Lillea s 2:1 i prošao dalje. Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za domaće, dok je Domagoj Bradarić ostao na klupi Lillea.