Pogledajte golove

Lokomotiva i Hajduk odigrali su 2:2 u 1. kolu HT Prve lige.

U susretu prvog kola Prve HNL Lokomotiva i Hajduk su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali 2-2.

Bila je to odlična utakmica u kojoj su poveli gosti, Lokomotiva je potom okrenula rezultat, da bi Hajduk izjednačio na 2-2.

gol expired Pogledajte golove: Dva komada novog napadača Hajduka, Dabro nastavio formu divider

Nikola Soldo (42) i Marko Dabro (47) su zabili za Lokomotivu, dok je oba gola za goste zabio Jan Mlakar (29, 55).

Jedni i drugi novu sezonu su otvorili s novim trenerima. Silvijo Čabraja debitirao je na klupi momčadi s Kajzerice, a na drugoj strani Šveđanin Jens Gustafsson.

Zanimljivo, Hajduk je upravo protiv Lokomotive završio prošlu sezonu. Pobjedom 2-0 na Poljudu potvrdio je četvrto mjesto i izlazak u Europu. Ovoga puta osvojio je samo bod.

Prvu priliku imao je domaćin. U petoj minuti pucao je Cokaj, ali je obranio Lovre Kalinić. Uzvratio je Hajduk. Livaja je ubacio, Mlakar je gurnuo loptu prema mreži, no u zadnji trenutak je gol spasio Ivan Miličević.

Hajduk je stigao do vodstva u 29. minuti. Lovrencsics je uposlio Sahitija, a ovaj produžio do Mlakara koji je rutinski svladao Santinija za 1-0.

Hajduk poveo golom Mlakara

U samoj završnici prvog dijela Lokomotiva je izjednačila. Cokaj je ubacio iz slobodnog udarca, a Soldo glavom zabio za 1-1.

Cokaj izjednačio na 1:1

Već u drugoj minuti nastavka vidjeli smo potpuni preokret. Elez je loše ispucao loptu, koja je nakon dva brza dodavanja došla do a Dabre koji je prevario svog čuvara i pogodio za vodstvo domaćina.

Dabro donio preokret

No osam minuta kasnije Hajduk je izjednačio. Biuk je odlično povukao, potom uposlio Livaju koji je na drugoj stativi proigrao Mlakara za 2-2.

Do kraja susreta obje su momčadi tražile pobjedu, ali više nije bilo promjene rezultata.