Pirova pobjeda

Inter slavio u Liverpoolu, Lautaro sjajno pogodio: Redsi triput uzdrmali okvir vrata i prošli dalje

Inter je pobijedio Liverpool 1:0 na Anfieldu, no u četvrtfinale Lige prvaka prošli su Redsi...

Nogometaši Intera pobijedili su Liverpool sa 1-0 (0-0) u uzvratnoj utakmici osmine Lige prvaka odigranoj u utorak na Anfieldu, ali je domaća momčad zahvaljujući pobjedi 2-0 u Milanu izborila plasman u četvrtfinale.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Argentinac Lautaro Martinez u 62. minuti fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

No već u sljedećoj minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je drugi žuti karton zbog opasnog starta zaradio Čileanac Alexis Sanchez.

Lautaro Martinez sjajno pogodio

Iz relativno siromašnog prvog poluvremena u kojem je momčadu Juergena Kloppa kontrolirala zbivanja, treba izdvojiti situaciju iz 31. minute, kad je Joel Matip bio najviši u skoku nakon slobodnog udarca, ali je lopta nakon udarca glavom pogodila gredu. Minutu poslije najviši je u kaznenom prostoru Intera bio Virgil van Dijk, ali je njegov udarac glavom blokiran.

gol expired Bayern demolirao Red Bull Salzburg i prošao u četvrtfinale Lige prvaka, hat-trick Lewandowskog divider

Liverpool je prvi mogao doći do pogotka i u drugom poluvremenu, ali je Mohamed Salah pgodio vratnicu.

Promašaji su se domaćoj momčadi osvetili u 62. minuti. Visokim presingom, nogometaši Intera su prislili igrače Liverpoola na pogrešno dodavanje u svojoj polovici. Lopta je nakon nekoliko dodavanja došla do Lautara Martineza, a argentinski napadač je s ruba kaznenog prostora s lijeve strane vanjskim dijelom stopala poslao projektil koji je prošao iznad Alissona Beckera i odsjeo u gornjem lijevom kutu.

Liverpool triput pogađao okvir vrata

Euforija kod Talijana naglo se stišala u 63. minuti. Alexis Sanchez je u najboljoj namjeru uklizao na jednu loptu, uspio je izbiti, ali je u nastavku pokreta otvorenim potplatom ušao u nogu Fabinha. Španjolski sudac Antonio Mateu Lahoz bez razmišljanja je Čileancu pokazao drugi žuti, a potom i crveni karton.

Liverpool je iskoristio brojčanu prednost i stvorio još nekoliko prilika, ali ovo nije bila večer napadača u crvenome. U 77. minuti je Salah još jednom pogodio vratnicu, a u sučevom dodatku je Vidal uspio blokirati udarac Luisa Diaza iz srca kaznenog prostora.

gol expired FIFA uvažila zahtjev Ukrajinaca: Posljednjeg sudionika Svjetskog prvenstva saznat ćemo u lipnju divider

U početnom sastavu Intera bili su Marcelo Brozović i Ivan Perišić. Brozović je igrao do 75. minute, kad ga je Inzaghi morao zamijeniti zbog ozljede, a Perišić je odigrao cijelu utakmicu te imao nekoliko zapaženih prodora i ubačaja.

Interu je presudila prva utakmica u kojoj su Liverpoolovu igrači stvorili dva gola prednosti i uspjeli je sačuvati.

UEFA Liga prvaka - osmina finala:

UZVRATNI SUSRETI

8. ožujka:
Bayern Muenchen - RB Salzburg 7-1 (Lewandowski 12-11m, 21-11m, 23, Gnabry 31, Mueller 54, 84, Sane 86 / Kjaergaard 70)
- ukupan rezultat: 7-2 za Bayern Muenchen

Liverpool - Inter 0-1 (L. Martinez 62)
- ukupan rezultat: 2-1 za Liverpool